Mostar SG Staklorad došao do prve pobjede, slavlje ostvarili i Zrinjski i Brotnjo

Drugo kolo futsal Premijer lige BiH donijelo je pobjede hercegovačkih klubova

Aktualni prvak BiH u futsalu, Mostar Stari Grad Staklorad stigao je do prve pobjede u novoj sezoni. Nakon poraza u Tuzli od Salinesa, Mostarci su u 2. kolu razbili Tango s visokih 7:1, piše Dnevnik.ba

Gosti su se dobro držali do polovice prvog poluvremena, ali u 12. minuti Hrkač donosi prednost domaćinima, da bi pet minuta kasnije Macić povisio na 2:0. Do kraja poluvremena pogađa i Džemić te Mostarci sa sigurnih 3:0 odlaze na odmor.

Nastavak je donio još efikasniju utakmicu. Džemić u 22. minuti postiže svoj drugi pogodak za 4:0, a Ćeha samo minutu kasnije postiže pogodak za Tango i kakvu takvu nadu gostima.

No, Mostar SG Staklorad nije popuštao. Macić i Jelić zabijaju za visokih 6:1, a konačan rezultat  7:1 postavlja Macić svojim hat-trickom.

Što se tiče ostalih rezultata 2. kola vrijedi istaknuti i jučerašnju pobjedu HFC Zrinjski koji je došao do druge pobjede i najavio kako ima visoke ambicije za ovu sezonu. Plemiću su na Bijelom Brijegu svladali MNK Seljak iz Livna s 3:1. Strijelci za pobjedničku momčad su bili Ivanković, Suton i Zelenika, dok je za goste počasni pogodak postigao Grubišić.

Istim rezultatom malonogometaši Brotnja su na domaćem parketu svladali Leotar i došli do prve pobjede. Gosti iz Trebinja su prvi došli do vodstva već u 2. minuti preko Vice, ali već u  sljedećem napadu Marković poravnava rezultat. Za pobjedu Čitlučana u nastavku su zabili Grgić i Pantić.