Morata i Tevez srušili Real

Juventus je u Torinu svladao Real Madrid golovima Morate u 8. i Teveza u 57. minuti. Ronaldo je zabio za izjednačenje u 27., a James je pogodio gredu.

Real Madrid je stigao u Torino sa 444 minute bez primljenog gola u gostujućim utakmicama Lige prvaka , no ne samo da je primio gol, nego je izgubio od Juventusa u prvoj utakmici 2:1. Stara dama odlično se snašla u polufinalu natjecanja u kojem je prošli put igrala prije 12 godina, kad su u Torinu u istoj fazi također svladali kraljevski klub.

Bianconeri su tako došli do šeste domaće pobjede u natjecanju protiv los blancosa te su ostali na samo jednom porazu pred svojim navijačima u posljednjih 55 utakmica u zadnje dvije godine.

Allegrijevi junaci bili su Alvaro Morata , koji je donio vodstvo već u 8. minuti te Carlos Tevez , koji je iz 11-erca u 57. minuti poništio izjednačenje Cristiana Ronalda iz 27. minute.

Juve je na najbolji način iskoristio početni pritisak kad je Carlos Tevez probio lijevi bok Reala, ušao u šesnaesterac i dobro pucao. Casillas je obranio, no loptu je samo odbio. Na nju je natrčao Morata i neometano zabio. Zanimljivo, tri od četiri posljednja Juveova golu Realu zabili su Španjolci , a prije Morate dvaput je zabio Llorente.

U 24. minuti Cristiano Ronaldo dobro je izbjegao zaleđe, pokušao je iznenaditi Buffona ali njegov udarac odlazi pored gola. Bila je ovo konkretnija akcija Reala.

No Ancelottijeva momčad brzo se vratila u igru, točnije u 27. minuti. Izvrsno je James Rodriguez prošao po desnoj strani, ubacio je u šesnaesterac i pogodio Cristiana Ronalda , koji glavom bez problema zabija za izjednačenje. Buffon je bio nemoćan. Portugalac je ovim golom stigao do brojke od 76 golova te je se izdvojio na vrhu kao najbolji strijelac Lige prvaka, s jednim golom više od Lea Messija . To mu je bio i šesti gol u posljednjih šest utakmica protiv talijanskih klubova, a rekordni četvrti protiv Juventusa te deveti gol u polufinalu ovog natjecanja.

Do kraja poluvremena, Real je mogao i preokrenuti rezultat, ali u 41. minuti nakon ubačaja Isca s lijeve strane, James Rodriguez je pucao glavom u naletu iz blizine i pogodio gredu.

U nastavku utakmice Juventus je ponovo poveo, a novo vodstvo donio je Carlos Tevez , koji je po sredini zabio iz 11-erca , kojeg je i sam izborio nakon što ga je u prodoru srušio Daniel Carvajal . Argentinskom napadaču ovo je 50. gol u dresu stare dam e te sedmi gol ove sezone u Ligi prvaka.

U 63. minuti Chicharito je ‘zakuhao’ samo nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru. Pokušao je zahvatiti jedno dobro ubacivanje, no zamalo je promašio loptu. U nastavku akcije nije ju stigao ni Cristiano Ronaldo… Propala je sjajna prilika za izjednačenje Reala.

U završnici utakmice Real je pleo mrežu oko Buffonovog gola, no nije uspio doći do izjednačenja. Ronaldov gol daje Realu nadu u uzvratu za tjedan dana na Santiago Bernabeuu , a Juve je napravio veliki posao protiv favorizirane Ancelottijeve momčadi.