MONTREAL Čilić zaustavljen u trećem kolu, bolji je bio Austrijanac Thiem

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira iz serije “masters 1000” u Montrealu, bolji od njega je u susretu 3. kola bio drugi nositelj Austrijanac Dominic Thiem sa 7-6 (7), 6-4. Bio je ovo drugi međusobni susret Čilića i Thiema i druga pobjeda 25-godišnjeg Austrijanca.

Čilić je protiv Thiema odigrao ravnopravan susret, no nažalost u najvažnijim trenucima je mladi Austrijanac čvršći. Čilić je tijekom dvoboja osigurao čak devet “break-lopti”, četiri u prvom i pet u drugom setu, ali nije iskoristio niti jednu, dok je Thiem iskoristio jednu od četiri šanse za oduzimanje servisa našeg igrača.

Sve četiri “break-lopte” u prvom setu, tri vezane kod 0-40 i još jednu prednost, Čilić je imao u sedmoj igri, no Thiem je svaki puta odigrao vrhunski. Dva je puta izašao na mrežu i završio poen odličnim volejom, a po jednom je do poena stigao servisom i smešom. U “tie-breaku” je Thiem bio u stalnoj prednosti, ali Čilić je uspio vratiti čak tri “mini-breaka” zaostatka, ali je na kraju promašio jedan forhend previše i Austrijanac je dobio prvu dionicu dvoboja.

Na početku drugog seta Čilić je imao tri prilike za vodstvo od 2-0, ali Thiem je na dvije od tri “break-lopte” pogodio odličan prvi servis, dok Čilić nije uspio iskoristiti jedinu priliku kada se igralo nakon Austrijančeva drugog servisa. Odmah u sljedećoj igri Čilić je izgubio servis, u taj je gem krenuo dvostrukom servis pogreškom i Thiem je stigao do 15-40. Iako je servisom i volejem stigao do izjednačenja, Čilić nije uspio spasiti i treću “break-loptu” Thiema. U toj je situaciji odigrao preslab volej pa je Austrijanac stigao na loptu i poslao ju pored našeg igrača.

Imao je Thiem priliku još jednim “breakom” riješiti susret sa 6-3 u drugom setu, ali Čilić je pokazao borbenost i spasiti servis, da bi kod servisa za meč Austrijanca stigao do 15-40. Thiem je ponovno odgovorio s dva odlična prva servisa kojima nije Čiliću pružio priliku za povratak u dvoboja te je potom iskoristio svoju ukupno četvrtu meč-loptu u susretu./H/HMS/