– Započet ću kao svi “verbalni zlostavljači”, bit ću kratak. Hrvatska, hvala ti. Hvala ti Bosno i Hercegovino. Hvala svim Hrvatima i hrvatskim građanima u Hrvatskoj i svijetu. Ovo je za mene osobno velik dan i ovu pobjedu doživljavam i kao priznanje, poručio je u pobjedničkom govoru Zoran Milanović, koji je danas osvojio još jedan petogodišnji mandat na poziciji predsjednika Hrvatske. Uputio je poruku i ispruženu ruku Vladi.
– Ovo doživljavam, nastavio je, i kao odobravanje svog rada u zadnjih pet godina, nekakav akt povjerenja ljudi prema meni. Ali uz to i kao plebiscitarnu poruku hrvatskog političkog naroda o stvarima u državi onima koji bi je trebali čuti. I molim da je čuju. (…) Molim jedan veliki aplauz i za članove i birače HDZ-a, nastavio je Milanović.
– U posljednjih dvadeset godina uvijek sam se trudio govoriti istinu. Istina je poput duboke vode, ponekad možda nisi svjestan da nisi upravljao kako treba, ali važno je da svjesno ne činiš ono što smo slušali posljednjih mjeseci. To je bilo ružno, ali sada je to iza nas. Moja ruka je ispružena, to je moja dužnost prema onima koji obnašaju izvršnu vlast u ovoj zemlji i koji tvrde da su odgovorni za 99% stvari, dok smo mi ostali odgovorni za preostalih 1%. To su riječi koje sam izrekao još 2015. godine. Tada su bile izrečene s dozom ogorčenosti, ali one su istinite. Vlada je najodgovornija za stanje u zemlji i molim je da to shvati jer su joj građani večeras to poručili, poručio je Milanović. /HMS/