Lutkarsko kazalište Mostar ponovno s redovnim terminima: „Guščar Matija“ ovog vikenda

Lutkarsko kazalište Mostar od ovoga vikenda ponovno kreće sa svojim redovnim terminima predstava. Ovaj tjedan na programu je predstava „Guščar Matija“, nadahnuta motivima mađarske narodne priče koja govori o pravdi, hrabrosti i domišljatosti dječaka Matije te njegovoj pobjedi nad ohološću. Predstava će se igrati u dva termina: u petak, 6. veljače 2026. godine u 18:00 sati te u subotu, 7. veljače 2026. godine u 11:00 sati.

Riječ redatelja:

Kad je mašta najbogatija? Pa tik pred spavanje. Kad dođe vrijeme za leći u krevet, svako dijete, kao da mu snovi neće donijeti dovoljno pustolovina, traži još malo igre – u sjeni, jastuku, priči. Tako i priča o Guščaru Matiji postaje uspavanka koja razbudi troje djece u mraku spavaće sobe i čitav jedan novi svijet nastao iz prostora oko njih. Sajam, guske, šume i dvorci oživljavaju pred našim očima dok slušamo priču o dječaku Matiji kojemu na sajmu oholi gospodar krade guske i njegovu hrabrost kažnjava s deset udaraca šibom. Deset udaraca koje će zli gazda dobro zapamtiti, jer Matija odlučuje održati mu lekciju. Priča o pravdi, hrabrosti i domišljatosti vječna je tema koja nas ovaj put možda neće uspavati, ali će nam zasigurno ispuniti dan i dobro nas zabaviti.

U predstavi igraju Marta Haubrich, Ružica Bošković i Ivan Nevjestić. Tekst predstave potpisuje Ivan Kristijan Majić prema motivima mađarske narodne priče, a režiju Ivan Kristijan Majić i Grgur Grgić. Cijena ulaznice iznosi 5 KM. Budući da je broj posjetitelja ograničen, mjesto je potrebno osigurati rezervacijom putem web stranice lutkamo.com. Napominjemo da se rezervirane ulaznice trebaju preuzeti najkasnije 15 minuta prije početka predstave, u suprotnom se rezervacija poništava. Također, nakon početka predstave ulazak u dvoranu nije moguć, priopćili su iz Lutkarskog kazališta Mostar./HMS/

Preporučeno:

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje