Hrvatski Medijski Servis

Liverpool i City preokretima do novih pobjeda

Nogometaši Liverpoola trijumfirali su s dva gola u samoj završnici, a njihovi pratitelji iz Manchester Cityja došli su do pobjede golom četiri minute prije svršetka u 11. kolu Engleske lige.

Liverpool je gostovao kod Aston Ville u Birminghamu i gubio od 21. minute golom Egipćanina Trezegueta. I kada se očekivao prvi ligaški poraz Redsa, Liverpool je napravio čudesan preokret u završnici. Prvo je u 87. minuti Andrew Robertson izjednačio, a u četvrtom minuti sudačke nadoknade Sadio Mane je nakon kornera udarcem glavom u padu donio veliku pobjedu. Dejan Lovren je igrao cijelu utakmicu za Liverpool.

City je do 70. minute gubio na svom Ettihadu od Southamptona s 0:1, a onda je, netom što je ušao u igru, Aguero zabio za 1:1, da bi u 86. minuti Kyle Walker pogodio za preokret i pobjedu “građana”, koji drže kakav-takav priključak s Liverpoolom. Southampton je u prošlom kolu izgubio od Leicestera s čak 0:9, a protiv Citya je bio nadomak senzacije.

Nogometaši Manchester Uniteda poraženi su u 11. kolu Engleske lige kod Bournemoutha s 0:1 i prekinuli niz dobrih rezultata. Momčad Ole Gunnara Solskjaera bila je bolja u većem dijelu susreta, ali je Bournemouth u 45. minuti stigao do jedinoga gola kojeg je postigao Joshua King.

Bournemouth je pobjedom skočio na šesto mjesto, a ManU je ostao osmi.

United je do ove utakmice imao niz od četiri utakmice bez poraza – Liverpool (1:1), Norwich (3:1), Partizan (1:0) i Chelsea (2:1), a ovo im je već četvrti ligaški poraz.

Arsenal je na svom Emiratesu odigrao 1:1 s Wolvesima, a Newcastle je slavio kod West Hama s 3:2. Domaće pobjede su još ubilježili Brighton i Sheffield.

Liverpool vodi s 31 bodom, a City ima 25.