Hrvatski Medijski Servis

Leicester svladao Arsenal, Emery nastavlja ples na rubu otkaza

Leicester je na svom terenu u sklopu 12. kola Premierlige svladao Arsenal koji već četiri utakmice ne zna za pobjedu.

Problemi za Arsenal se nastavljaju. Četiri susreta već ne znaju za pobjedu u Premierligi, trenutno zaostaju čak devet bodova za drugoplasiranim Leicesterom i pozicija Unaija Emeryja sve je teža. Večeras su Topnici poraženi od Leicestera koji je cijeli susret dominirao.

U prvom dijelu domaći sastav imao je velik broj udaraca upućenih prema golu Arsenala, no samo dva su išla u okvir. Ipak,ta statistika pokazuje koliko je ozbiljan bio Leicester u prvih 45 minuta. Pogodaka nije bilo, ali začuđujuće je bilo vidjeti Arsenal koji se grčevito branio i praktički zatvorio protiv Leicestera.

U nastavku smo konačno vidjeli i golove, ali Arsenal je izgledao još gore. Prvo je Wilfred Ndidi pogodio okvir gola u 50. minuti, da bi pet minuta kasnije Pierre-Emerick Aubameyang zabio za vodstvo Arsenala. Ipak, iz aviona je bilo vidljivo da je u pitanju zaleđe i pogodak nije priznat.

Samo desetak minuta kasnije Jamie Vardy konačno dovodi Leicester u vodstvo. Lijepo je pucao engleski napadač i pogodio za zasluženih 1:0. Arsenal se nije vidjelo u posljednjim minutama, a sve dvojbe razriješio je James Maddison golom u 75. minuti.