Hrvatski Medijski Servis

KUP BiH Sarajevo teškom mukom izbacilo Ljubuški; Široki, Zrinjski i GOŠK prošli dalje

Nogometaši Sarajeva plasirali su se teže od očekivanog u drugo kolo Kupa BiH nakon što su u gostima nakon velikog preokreta svladali trećeligašku ekipu Ljubuški rezultatom 4:2.

Hladan tuš za sve navijače Sarajeva dogodio se već u 11. minuti kada je Buhač uz pomoć Šabanovića doveo domaće u vodstvo. Bordo tim je potom preuzeo inicijativu i nakon što Guzina nije iskoristio situaciju jedan na jedan, dvije minute kasnije Salčin donosi izjednačenje.

Međutim, problemi za izabranike Husrefa Musemića tu nisu prestajali budući da je vrlo brzo Brkić postigao golčinu iz voleja za novo vodstvo Ljubuškog.

Do odlaska na odmor Ljubuški je propustio još jednu veliku priliku.

U nastavku je Bordo tim krenuo žestoko. Prvo je Handžić nakon centaršuta Hodžića pogodio prečku, a u 64. minuti Dupovac je poravnao na 2:2.

Do velikog preokreta Sarajevo stiže u 79. minuti kada je pogodio Hodžić, a konačnih 2:4 u samoj završnici susreta postavio je Šišić.

Široki u osmini finala kupa BiH

Nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u osminu finala Kupa BiH.

Izabranici Tonija Karačića u Banovićima su tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca uspjeli svladati Budućnost.

Plavo-bijeli u prvom poluvremenu nisu nikako uspijevali slomiti otpor domaćina i na predah se odlazi s rezultatom 0:0.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Široki dolazi do vodstva.

Strijelac je bio Viktor Angelov, novo pojačanje Širokog, nakon ubačaja Tonija Jovića.

Budućnost u 80. minuti preko Adnana Zulića dolazi do izjednačenja.

To je bio i konačni rezultat, pa su pobjednika odlučivali jedanaesterci gdje se bolje snalazi Široki i prolazi u osminu finala.

Ivan Lendrić ‘potopio’ gradačačku Zvijezdu

Mostarski Zrinjski je slavio u gostima protiv Zvijezde iz Gradačca sa visokih 4:0, a čak tri od četiri gola postigao je Ivan Lendrić.

Sjajni napadač je mrežu domaćeg tima načeo u 15. minuti kada je pogodio za 0:1, da bi u 33. minuti povećao prednost svog tima.

Lendrić je hat-trick kompletirao u 60. minuti kada je pogodio za 0:3, a konačan rezultat susreta postavio je Staniša Mandić 15 minuta prije kraja.

GOŠK se nakon kaznenih udarca plasirao u osminu finala

U šesnaestini finala Kupa BiH NK GOŠK je na svom terenu danas dočekao ekipu FK Radnik iz Bijeljine.

Eldin Mustafić je zabio je za vodstvo GOŠK-a od 1:0.,a u zadnjim trenucima prvog poluvremena vratar domaćih je skrivio kazneni udarac koji je iskoristio Dejan Maksimović za poravnanje rezultata.

Nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

Bolji u izvođenju kaznenih udaraca bili su nogometaši GOŠK-a i ukupnim rezultatom 4:2 plasirali su se u dalje natjecanje.