Klupsko SP: Tunižanima peto mjesto, svi golovi pali s bijele točke

Nogometaši tunižanske Esperance osvojili su peto mjesto na klupskom Svjetskom prvenstvu koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, nakon što boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali meksičku Guadalajaru sa 2:1 (1:1).

Zanimljivost dvoboja je da su svi pogoci postignuti s bijele točke. Meksikanci su poveli u 5. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Sandoval. U 38. minuti je Belaili bio precizan s bijele točke za pobjednika afričke Lige prvaka.

Rezultat se do isteka osnovnog dijela utakmice nije mijenjao, iako je Esperance ostao s dva igrača manje, nakon isključenja Badrija u 79. minuti i Rabiija u šestoj minuti sudačke nadoknade.Odmah se pristupilo izvođenju jedanesteraca. U prvih pet serija obje su momčadi imale dva promašaja, a pobjednik je odlučen tek u osmoj seriji, kad je Brizuela promašio, a Dhaouadi pogodio za slavlje Tunižana./Hina/HMS/