Hrvatski Medijski Servis

Juventusu derbi protiv Milana i povratak na prvo mjesto

U derbiju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pobijedio Milan s 1-0 vrativši se na prvo mjesto Serie A.

Pogodak odluke zabio je Paulo Dybala u 78. minuti. Sjajni Argentinac je zabio pogodak 20 minuta nakon što je ušao u igru umjesto nevidljivog Cristiana Ronalda.

Bila je to deveta uzastopna pobjeda torinske ‘Stare dame’ protiv Milana. Mario Mandžukić nije konkurirao za sastav torinskog kluba, dok je Ante Rebić ušao u igru kod gostiju u 85. minuti.

Sljedeći suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Atalanta odigrala je 0-0 na gostovanju kod Sampdorije.

Parma je pobijedila Romu s 2-0 prekinuvši niz od tri utakmice bez pobjede. Parma je povela golom Mattije Sprocatija u 68. minuti, a konačan rezultat postavio je Andreas Cornelius u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U prvom susretu današnjeg programa u Serie A Cagliari je pobijedio Fiorentinu s 5-2, a prvi pogodak za pobjedničku momčad zabio je Marko Rog u 17. minuti.

Juventus se vratio na vrh ljestvice s 32 boda, Inter je drugi s bodom manje, a zatim slijede Lazio i Cagliari s po 24 boda.

REZULTATI:
Juventus – Milan 1-0 (Dybala 78)
Parma – Roma 2-0 (Sprocati 68, Cornelisu 90+3)
Sampdoria – Atalanta 0-0
Lazio – Lecce 4-2 (Correa 30, 80, Milinković- Savić 62, Immobile 78-11m / Lapadula 41, La Mantia 88)
Udinese – SPAL 0-0
Cagliari – Fiorentina 5-2 (ROG 16, Pisacane 26, Simeone 34, Pedro 54, Nainggolan 65 / Vlahović 75, 87)