Veleposlanik Izraela u Srbiji, Yahel Vilan, izjavio je danas da “Izrael nikada nije prihvatio nazivanje zločina u Srebrenici genocidom”.
Vilan je istaknuo da je “pogrešno koristiti termin genocid za Srebrenicu”, navodeći da takvo označavanje “stvara iskrivljenu sliku o događajima”.
“Ne tvrdim da je holokaust jedini genocid, bilo je i drugih slučajeva širom svijeta. Ali, nazivajući Srebrenicu genocidom, po mom mišljenju, umanjujemo važnost tog pojma, koji bi se trebao rezervirati samo za najteže zločine”, istaknuo je Vilan u intervjuu za srbijansko izdanje Sputnjika.
Govoreći o predstojećem glasovanju o rezoluciji o Srebrenici, veleposlanik je rekao da Izrael “razumije težinu pitanja”.
“Zemlje koje su više politički motivirane nego privržene povijesnoj istini trebale bi razmotriti utjecaj svojih odluka na regiju i stabilnost Bosne i Hercegovine”, naglasilo je.
Veleposlanik je zaključio da “politizacija ovakvih pitanja nije korisna te da bi ih trebalo rješavati na moralnoj i pravnoj razini, bez miješanja politike”.
Jedan odgovor
DOBILI STE STA STE TRAZLLI.