Inter protiv desetorice Osječana zaslužio bod, Osijek barem privremeno treći

Dvobojem Intera i Osijeka u Zaprešiću otvoreno je posljednje, 20. kolo jesenskog dijela MAXtv Prve lige. Nakon zanimljive utakmice obje su se momčadi morale zadovoljiti bodom.

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Intera i Osijeka na otvaranju 20. kola MAXtv Prve lige, piše Sportnet. Gostujući trener Zoran Zekić priželjkivao je pobjedu svoje momčadi, ali se u konačnici morao zadovoljiti bodom. Osijek je, barem privremeno, preskočio na ljestvici Hajduk i preuzeo treće mjesto, ukoliko Hajduk izgubi od Dinama Osijek će jesenski dio prvenstva završiti na sjajnoj trećoj poziciji.

Inter je bolje ušao u susret, prijetili su već u drugoj minuti, ali dva pokušaja Zaprešićana nakon prekida blokira domaća obrana. Nekoliko minuta kasnije Begićev pokušaj glavom nakon ubačaja neumornog Čelikovića lako hvata gostujući vratar Mikulić. Prvi put je Osijek priprijetio u devetoj minuti, pokušaj Škorića odlazi preko Interovog gola.

Ipak, nakon nešto manje od pola sata igre uz dosta sreće Osijek dolazi do vodstva. Dugo su kombinirali gosti, nije to djelovalo toliko opasno sve dok Petrovikj nije loptom u prostor pokušao proigrati svoje napadače. Loptu je nezgodno odbio domaći branič Filipović, točno u noge Ejupija koji takve prilike ne propušta, lagano matira Čovića.

Brzo se Filipović iskupio za pogrešku u obrani. U 40. minuti zabio je za izjednačenje Intera. Nakon gužve u šesnaestercu Osijeka slabo reagira vratar Mikulić, kratko i loše boksa loptu do Mamuta koji je vraća u peterac Osijeka, točno na glavu Filipovića koji s nekoliko metara postiže gol za izjednačenje.

U drugom je dijelu bolje i otvorenije zaigrao Osijek što je već u 53. minuti urodilo plodom. Zoran Arsenić s centra je krenuo prema Interovom golu, nanizao dvojicu, trojicu domaćih igrača i sjajnom loptom iza leđa domaće obrane pronašao Gabrijela Bobana koji ponovno dovodi Osijek u vodstvo. Mogao je isti igrač desetak minuta kasnije povećati na 3:1, u kontri je pretrčao pola terena, nisu ga Interovi igrači mogli srušiti ni nogama ni rukama, ali njegov udarac na kraju zaustavlja Čović.

Vrlo brzo uslijedila je kazna, odlični Čeliković uputio je centaršut s lijeve strane, Matas je neoprezno reagirao u svom šesnaestercu, lopta mu se od prsa odbila u ruku pa je sudac Cestarić pokazao na najstrožu kaznu. Uz to je Matasu pokazao i drugi žuti karton pa je posljednjih 20-ak minuta Osijek igrao s igračem manje. Jedanaesterac je sigurno u izjednačenje pretvorio Puljić.

Imao je dvije odlične prigode Inter za treći gol i osvajanje sva tri boda, Mamut je u 70. glavom pucao malo pokraj gola, dok je Puljićev pokušaj pet minuta kasnije obranio Mikulić. U junaka gostiju mogao se prometnuti Vojnović u posljednjim minutama, ali dvije prigode u razmaku od 30 sekundi nije uspio pretvoriti u pogodak. Na kraju konačnih 2:2 djeluje kao najpošteniji rezultat za kraj jeseni ova dva kluba./HMS/