Hrvatski Medijski Servis

Hezonja odlično zaključio predsezonu i dobio pohvale od trenera

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je odličnu utakmicu u posljednjoj predsezonskoj utakmici Portland TrailBlazersa. Denver Nuggetsi svladali su njegovu momčad, koja je igrala bez dvojice najboljih igrača Damiana Lillarda i CJ McColluma, 110:104.

Hezonja je ušao s klupe i za 28 minuta postigao 18 koševa (šut iz igre 6/11, trica 3/4) uz šest asistencija i pet skokova. Svojem je učinku još pridodao i jednu blokadu. Hrvatski košarkaš pokazao je kako s klupe može doprinijeti momčadi koja će se boriti za doigravanje na Zapadu, a nakon susreta pohvalio ga je i trener Terry Stotts.

– Mario je bio odličan posljednje dvije utakmice. Danas smo igrali s visokom postavom u prvoj četvrtini i on je bio razigravač, sve je slobodniji u igri. Dobro je šutirao, a momčad je odradila sve što smo dogovarali na time-outovima, rekao je Stotts.

Po 13 koševa u dresu Portlanda imali su Zach Collins i Kent Bazemore, dok su 13 za pobjednike zabili Paul Millsap i Will Barton.
Sinoć su na NBA terene istrčali još Ivica Zubac i Dragan Bender. Zubac je u porazu svojih LA Clippersa 87-102 od Dallas Macericksa odigrao 16 minuta, ubacivši pritom dva koša (šut iz igre 1/3) i upisavši tri skoka i jednu asistenciju. Najbolji strijelac Clippersa bio je Montrezl Harell sa 14 ubačaja, a Dallas su predvodili Kristaps Porzingis i Justin Jackson sa 18 koševa, dok je Luka Dončić dodao 15. Clippersi u predsezoni imaju omjer dvije pobjede i tri poraza.

Dragan Bender je imao slabu večer u visokoj pobjedi Milwaukee Bucksa od 118-96 nad Minnesota Timberwolvesima. U tri minute provedene na terenu upisao je samo jedan blok. Kod Bucksa, koji su u predsezoni u pet utakmica ostvarili pet pobjeda, najbolji je bio Giannis Antetokounmpo sa 26 ubačaja.