NOGOMETNA PREMIJER LIGA BIH

Golijada Zrinjskog u srazu s Leotarom, Plemići ostali neporaženi na domaćem terenu ove sezone

Zrinjski je na Bijelom Brijegu pobijedio Leotar sa 6:2 i došao do devete prvenstvene pobjede u nizu.

Izvještava: Tadej Božić, Hrvatski Medijski Servis

Momčad Zrinjskog je u Mostaru ugostila Leotar iz Trebinja u prvoj utakmici 19. kola Premijer Lige BiH i stigla do uvjerljive pobjede rezultatom 6:2. Igrači Sergeja Jakirovića su ovom pobjedom zadržali status neporaženih u ovosezonskim utakmicama pod Bijelim Brijegom.

Domaća ekipa je došla do prednosti već u 16. minuti, a strijelac je bio Nemanja Bilbija iz kaznenog udarca kojeg je prethodno izborio Dragan Juranović. To je kapetanu Plemića već 17. prvenstveni gol ove sezone. U 31. minuti prednost je povećana, a do svog prvog pogotka sezone došao je Ivan Jukić.

Već početkom drugog poluvremena Zrinjski stiže do 3:0. U 49. minuti Igor Savić postiže zgoditak na asistenciju sjajnog Nemanje Bilbije. No, ni nakon toga domaći nisu usporili te u 68. minuti dolaze do četvrtog gola preko Danila Šipovca koji je samo nekoliko minuta ranije ušao u igru.

Pogodak za 5:0 djelo je igrača gostujuće ekipe Igora Ateljevića koji je u 72. minuti nespretnom reakcijom postigao autogol. Leotar se tada uspijeva probuditi i postiže dva gola za samo tri minute. Prvo je u 79. precizan bio Miloš Aćimović, a zatim je Asim Zec u 82. iz kaznenog udarca smanjio rezultat na 5:2. Konačni rezultat postavio je Danilo Šipovac svojim drugim pogotkom na asistenciju Bilbije.

Plemići su pobjedom došli do učinka od 48 bodova u ovoj sezoni, što je rekord po broju bodova u jesenskom dijelu prvenstva. Također su stigli do devete pobjede u nizu, čime su oborili klupski rekord koji je stajao još od sezone 2013/2014. Ovo je bilo posljednje kolo Premijer Lige BiH prije zimske stanke, te tako nogometaši Zrinjskog kao vodeća ekipa prvenstva odlaze na zasluženi odmor./HMS/