Pjetlovi osvojili peto zlato

U uzbudljivom finalu Francuska pobijedila domaćine s rezultatom 22:25 i došla do petog zlata. Katar je odigrao odlično Svjetsko prvenstvo, ali Francuzi su bili nepobjedivi.

Rukometaši Francuske vratili su svjetski naslov u svoje ruke, te sada imaju sva tri velika trofeja u svojim rukama – Europsko prvenstvo, Svjetsko prvenstvo i Olimpijske igre.

Francuzi su  na početku dobro otvorili utakmicu i poveli rezultatom 1:3.

Eldar Memišević iz Maglaja zabija za minus jedan 4:5.

Karabatić koristi priliku te kažnjava grešku protivnika  i Francuska odlazi na četiri razlike.

Katarska obrana sa mnogo rupa u obrani te s dosta sporom kontrom i napadom.

Capotte drži Katar s realizacijom četiri od četri pogotka i Šarić sa sedam obrana od jedanaest pogodaka.

Francuska na poluvremenu  odlazi sa prednosti od tri gola razlike 11:14

Katar se na početku drugog poluvremena vratio na minus jedan sa sjajnom Šarićevom obranom.

Fransuska se odmaknula opet  na 14:17 jer domaćini nisu uspjeli iskoristiti svoju šansu.

Žilavi domaćini su efikasniji u drugom nastavku utakmice s Capotteom dolaze na jedan razlike 19:20.

Guigu je iskrenuo gležanj te napušta trenutno utakmicu.

Omeyer nije dopustio Katarcima da dođu do izjednačenja, te u kontri Fernadez zabija važan pogodak.

Sjajni Marković ne dopušta da Katar zaostane za Francuzima i pogađa za 20:22 i vraća nadu domaćima.

U ključnom napadu Narcisse pogađa za 22:23./HMS/