Košarkaši Studenta ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu u Ligi za ostanak. Nakon Bošnjaka u subotu, Studenti su danas porazili Slobodu s 81:77 (11:19, 25:16, 20:26, 25:16).

I jedna i druga momčad nervozno je otvorila susret, ali su gosti prvi konsolidirali svoje redove. Nedžad Muratović postigao je deset poena za Slobodu za vodstvo 10:4 nakon pet minuta igre, javlja portal Pogled.ba.

Student se mučio u napadu u prvoj četvrtini koju su Tuzlaci riješili u svoju korist s 19:11.

Puno bolje izdanje domaćih košarkaša u drugoj četvrtini koje im donosi preokret rezultat. Studenti tricom Rossa dolaze do vodstva 29:27, a Gudić pogađa za najveću prednost 34:29. Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Studenta 36:35.

Gosti su bolje odigrali treću četvrtinu i na krilima raspoloženog Hasandića poveli 61:54. Širić je sa zvukom sirene za kraj treće četvrtine pogodio za 61:56.

Odgovornost na sebe u posljednjoj četvrtini preuzeo je Amerikanac Ross i donio Studentu pobjedu. Ross je pogodio tricu za vodstvo domaćina 66:64, a zatim realizirao dva slobodna bacanja za 68:64. Tri minute prije kraja gosti su uspjeli poravnati na 71:71.

Ivan Begić je postigao tricu za vodstvo Studenta 78:73 minutu prije kraja susreta. No, Hasandić je zatim brzo realizirao napad za Slobodu. Latifagić nepotrebno radi prekršaj na Rossu koji je siguran sa linije za slobodna bacanja. Amerikanac Tyron je postigao poene za Slobodu šesnaest sekundi do kraja susreta. Gosti rade prekršaj nad Dubeljom koji je realizirao jedno od dva slobodna bacanja za konačnih Student – Sloboda 81:77.

Jelen Ross s 29 poena i Berin Gudić sa 17 najefikasniji kod Studenta, u ekipi Slobode bolji od ostalih Almir Hasandić s 22 i Nedžad Muratović s 20 koševa.