Fenomenalni Prce s 11 pogodaka donio pobjedu reprezentaciji BiH

Rukometna reprezentacija BiH u prvom susretu baraža za Svjetsko prvenstvo 2015. u Kataru u Skenderiji je svladala reprezentaciju Islanda 33:32.

Prvi put poveli smo u 10. minuti pogotkom Nikole Prcea (5:4) i to s igračem manje. Pet minuta kasnije bilo je 8:6, a opet je pogodio Prce i to sa sedmerca.

U 17. minuti Vražalić je istrčao kontru i BiH je povela 10:7.

U 22. minuti Islanđani su poveli na 11:11, stigavši do toga serijom 4:0, a njihovu seriju prekinuo je golom Dejan Malinović.

Nakon ovoga uslijedila je nova serija gostiju, te su s igračem manje otišli na plus tri u 25. minuti.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 14:17 za goste.

Nastavak je ponudio istu sliku, rukometaši BiH su pokušavali doći što prije do izjednačenja, ali Islanđani su igrali odlično. Ipak, u 50. minuti Vražalić je bacio Skenderiju u trans pogodivši za 29:29.

U 52. minuti Prce je svojim devetim golom, na majstorski način, lobom, doveo BiH u vodstvo od 30:29.

U nastavku je Grahovac fenomenalno obranio, a u napadu Burić pogađa za plus dva. To je bila odlična serija bh. Rukometaša od 8:2.

Predvođeni fenomenalnim Nikolom Prceom, rukometaši BiH slavili su nad petoplasiranom selekcijom s posljednje europske smotre.

Revanš susret bit će odigran 15. ovog mjeseca na Islandu.

Najefikasniji igrač susreta bio je večeras izvanredni Nikola Prce s 11 pogodaka./sport/hms/