LIGE PETICE

EVERTON – LIVERPOOL 2:2 Redsima poništen pobjednički gol u nadoknadi velikog derbija

Everton – Liverpool 2:2 u derbiju Merseysidea, ali i Premiershipa. Lider i aktualni prvak podijelili su bodove u uzbudljivoj utakmici, punoj golova, kikseva i sjajnih obrana golmana, te velikih prilika.

Strijelci su bili Keane u 20. i Calvert-Lewin u 81. minuti za domaće, a Mane u 3. i Salah u 72. minuti za goste, kojima je u trećoj minuti nadoknade poništen Hendersonov gol za pobjedu.

Liverpool je prvi put poveo u 3. minuti. Salah je odigrao na lijevo za Robertsona, koji prizemno šalje loptu u kazneni prostor. Tamo je prima Mane i zakucava pod prečku. Mane pokazuje da korona, koju je nedavno prebolio, nije ostavila nikave posljedice, piše Index.hr.

U 6. minuti dogodila se prva odluka donesena uz pomoć VAR-a koja je razbjesnila Liverpool, Redsi su tražili penal nakon što je Pickford grubo srušio Van Dijka, ali pomoćni sudac pokazao je da je tome prethodio ofsajd. Ipak, glavni sudac Michael Oliver odlučio se konzultirati VAR da vidi je li Van Dijk bio u zaleđu ili je to kazneni udarac za goste. VAR je pokazao da je bila nedozvoljena pozicija, tako da je potvrđena prva odluka suca. Ništa manji hendikep za Liverpool bilo je što je Pickford pri tome ozlijedio Van Dijka, kojeg je zamijenio Joe Gomez.

Brzo se pokazalo kakva je Liverpoolova obrana i bez njenog zapovjednika i prvog golmana Alissona. U 20. minuti Jamesov ubačaj iz kornera Keane glavom šalje u mrežu, ali lopta je prošla Adrianu kroz ruke.

Šest minuta kasnije, velika prilika za Liveprool i sjajna obrana Pickforda. Alexander-Arnold je odlično puca iz slobodnjaka s ruba kaznenog prostora. Lopta ide u rašlje, ali od tamo je Evertonov vratar čupa sjajnom intervencijom. U 35. minuti nova velika šansa za Liverpool i veliki promašaj Manea. U reprizi akcije za vodstvo Redsa, Robertson je poslužio Manea, koji iz sjajne pozicije, s desetak metara od gola, puca jako loše.

U nastavku je Liverpool prvi propustio veliku šansu. U 49. minuti Robertson je ubacio, obrana Evertona kratko odbila do Hendersona, koji umjesto da zabije, šalje loptu preko gola.

Slijedile su dvije velike prilike Evertona. U 60. minuti James centrira, Richarlison puca glavom, ali stativa spašava Liverpool. Pet minuta kasnije James jako dobro puca iz daljine, a Adrian konačno nešto brani i to odlično.

Kada se činilo da je Everton bliže vodstvu, zabio je Liverpool. U 72. minuti Mina loše čisti, gotovo da dodaje Salahu, a on ne propušta takvu priliku, nego iz prve zabija u kut za novo vodstvo Redsa./HMS/