Dodik ogorčen zbog objavljivanja vijesti da su ga saslušali pripadnici SIPA-e

Dostavljanje informacije pojedinim medijima da je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik dao izjavu pripadnicima Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) BiH u Banja Luci dokaz je više da je riječ o tužiteljsko-političko-medijskoj igrariji usmjerenoj ka jednoj od najvažnijih institucija u svakoj normalnoj državi, rečeno je u Dodikovom uredu.

“Krajnje je neprihvatljivo i neozbiljno da se dostavlja i objavljuje informacija da je predsjednik RS-a dao izjavu što dovoljno govori o BiH i njenim institucijama. S druge strane, jasno je da je riječ o sprezi onih koji udruženo djeluju protiv RS-a, institucija i srpskog naroda”, poručeno je iz Ureda predsjednika RS.

Dodano je kako je objavljivanje da je Dodik dao iskaz službenim osobama zaposlenim u SIPA-i “prekršena tajnost istrage koja je u tijeku po nalogu Suda i Tužiteljstva BiH i navedenim postupanjem stvara se pritisak javnosti, te narušava presumpcija nevinosti, jer je novinarsko izvještavanje, posebno medija u FBiH, izvršeno na način da je osobama spomenutim u tekstu već presuđeno”.

Također, iz Dodikovog kabineta su rekli da je odnos službenika SIPA-e bio maksimalno profesionalan i korektan.

Iz Ureda predsjednika RS poručili su da, “uprkos svim mogućim i nemogućim udarima i provokacijama, dužnosnici Republike Srpske, na čelu s njenim predsjednikom, nikada neće podleći pritiscima i ucjenama i da će braniti Republiku Srpsku, njen ustavni poredak i Daytonski mirovni sporazum”.

Podsjetimo, Dodik je dao izjavu pripadnicima SIPA-e u svom uredu svojstvu osumnjičenog za rušenje ustavnog poretka BiH, zbog usvajanja zakona u Narodnoj skupštini Republike Srpske kojim u tom entitetu neće primjenjivati odluke Ustavnog suda Bosne i Hercegovine i visokog predstavnika./HMS/

 

Preporučeno:

Podijeli:

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje