Pedsjedavajuća Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović sastala se danas u Daytonu sa zamjenikom državnog tajnika Sjedinjenih Američkih Država Christopherom Landauom, kojem je ovom prilikom čestitala na imenovanju.
Cvijanović je pozdravila najavu američkog predsjednika Donalda Trumpa, koju je danas ponovio i zamjenik državnog tajnika Landau, da SAD više neće sudjelovati u izgradnji nacija i miješanju u unutarnjih stvari drugih zemalja.
Izrazila je punu suglasnost sa sugovornikom u pogledu toga da odgovornost za sve procese u BiH trebaju preuzeti domaće institucije i da rješenja moraju biti proizvod domaćeg političkog dogovora.
U tom pogledu, ukazala je na potrebu intenziviranja unutarnjeg dijaloga s ciljem prevladavanja svih izazova koji su u BiH isključivo političke, a ne sigurnosne prirode.
Izrazila je zadovoljstvo činjenicom da su SAD usmjerene ka razvoju ekonomskih odnosa, za što je preduvjet očuvanje političke stabilnosti.
Predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović je upoznala sugovornika sa “štetnim posljedicama dugogodišnjeg neprincipijelnog i nedemokratskog stranog intervencionizma”.
Naglasila je punu opredijeljenost za reafirmaciju demokracije u BiH, kao i poštovanje Daytonskog mirovnog sporazuma, navedeno je u priopćenju iz Ureda predsjedavajuće Predsjedništva BiH Željke Cvijanović./HMS/