Hrvatski Medijski Servis

Brazil opet ponižen: Nizozemska osvojila 3. mjesto

U dvoboju tužnih, sudaru poraženih polufinalista Nizozemske i Brazila u Brasiliji, više je pokazala Nizozemska, koja je s 3:0 pobijedila domaćina i osigurala utješnu broncu.

Tako su Brazilci zaključili Svjetsko prvenstvo kojem su bili domaćini s dva uzastopna poraza, prvo ih je u polufinalu sa 7:1 deklasirala Njemačka, a potom u ogledu za treće mjesto bolja je bila i Van Gaalova momčad.

Zanimljivo, Nizozemska nikada do danas nije dobila utakmicu odluke u borbi za medalju. Tri puta je poražena u finalima (1974., 1978., 2010.), a jednom u susretu za broncu (1998.). U jedinom susretu za treće mjesto Oranje je izgubilo od Hrvatske.

Dvoboj nije praktički ni počeo, a Arjen Robben je oboren u prodoru prema brazilskom golu. Izgledalo je da je prekršaj trebalo smjestiti možda pola metra izvan kaznenog prostora, ali alžirski sudac Djamel Haimoudi nije puno dvojio i pokazao je na bijelu točku, s koje je Robin van Persie sigurno zabio u trećoj minuti.

U 16. minuti već 2:0 za OranjeKuyt se lijepo probio, a Blind je zabio iskoristivši katastrofalnu reakciju brazilske obrane, kojoj izgleda ne pomaže puno povratak Thiaga Silve.

U drugom poluvremenu Brazil je bio nešto bolji, no terenska nadmoć nije mu mogla donijeti završni potez, za kojiScolarijeva momčad jednostavno nije sposobna bez Neymara. Sudbinu domaćina zapečatio je Wijnaldumgolom za 3:0 u prvoj minuti sudačke nadoknade./HMS/Hrt.hr/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.