Hrvatski Medijski Servis
IZ MINUTE U MINUTU

Bez golova u sudaru Zrinjskog i Sarajeva, Široki s igračem manje izgubio od Čelika

U susretu 12. kola nogometne Premijer lige BiH Zrinjski i Sarajevo odigrali su bez golova 0:0 u utakmici u kojoj su gosti zadnju trećinu odigrali s igračem manje.

U prvom poluvremenu domaći nogometaši imali su veći dio vremena loptu u svom posjedu, ali kao i u većem dijelu sezone nedostajalo je pravih rješenja u posljednjoj trećini terena.

U tom razdoblju igre Zrinjski je stvorio nekoliko poluprilika, međutim najveću šansu prvog poluvremena imali su gosti. U 26. minuti Mersudin Ahmetović odlično je šutirao s 20-ak metara i pogodio vratnicu domaćeg gola.

„Plemići“ su podigli tempo igre početkom drugog poluvremena. U 50. minuti Barbarić je iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora pogodio gredu.

U jeku napada Zrinjskog, u 65. minuti Sarajevo je ostalo s igračem manje, nakon što je isključen Anel Hebibović zbog nečega što je rekao sucu.

Uslijedili su još žešći napadi domaće momčadi, a možda i najbolju priliku za Zrinjski zapucao je Ivan Lendrić u 75. minuti. Proigravanjem petom napadača Zrinjskog u priliku je gurnuo Miljan Govedarica, ali je Lendrićev šut sa sedam-osam metara otišao pored gola.

Široki s igračem manje izgubio od Čelika

Čelik je drugi dio sezone, utakmicom 12. kola BHT Premijer lige, otvorio trijumfom na svom Bilinom polju protiv Širokog Brijega rezultatom 2:0 (0:0).

Tako je na klupi Čelika pobjedom debitirao i novi, već treći ovosezonski trener, srbijanski stručnjak Slaviša Božičić, koji je već u 26. minuti bio prinuđen da zbog ozljede zamijeni napadača Harisa Dilavera.

Gosti su u 38. minuti imali veliku priliku, kada je na centaršut Branimira Cipetića sa oko sedam metara šutirao Dražen Bagarić, a golman Čelika Bojan Pavlović obranio i izbio loptu u korner.

Cipetić je u 40. minuti, kao zadnji igrač obrane, na oko 25 metara od gola srušio Mahmutovića te dobio direktan crveni karton pa su gosti u nastavku imali igrača manje.

Dilaver se nekoliko minuta ranije u kaznenom prostoru gostiju sudario s golmanom Širokog Martinom Zlomislićem pa nije mogao nastaviti igru, a zamijenio ga je upravo strijelac oba gola, iskusni napadač Aidin Mahmutović.

Mahmutović je prvi gol postigao u 83., a drugi u 90. minuti meča te, nakon tri utakmice bez pobjede, svom timu donio ukupno četvrti ovosezonski trijumf.