KUP KRALJA

Barcelona je spasila sezonu u ludnici s tri golčine. Pogledajte ih

Barcelona je jedva spasila sezonu. Dramatičnom pobjedom nad Sevillom 3:0 nakon produžetaka na uzvratu polufinala Kupa kralja nadoknadila je 0:2 iz prve utakmice.

Tako je izborila finale u kojem čeka pobjednika para Athletic Bilbao – Levante.

Strijelci za Barcelonu bili su Ousmane Dembele u 12., Gerard Pique u četvrtoj minuti sudačke nadoknade te Martin Braithwaite u 95. minuti. Sva tri gola bila su krasna, kao i akcije koje su im prethodile, piše Index.hr.

Ousmane Dembele (23), za kojeg je Barcelona prije četiri godine Borussiji Dortmund platila 140 milijuna eura, prvi je postigao velemajstorski gol za 1:0.

Lionel Messi mu je dodao loptu na rubu 16-erca te utrčao prema golu tražeći loptu u prostor. Dembele je pokušao odigrati dupli pas, ali bezuspješno, loptom je udario suparničkog igrača. Njemu su se uskoro pridružila još dva igrača Seville te su toliko brojniji izgurali Dembelea izvan kaznenog prostora.

Međutim, usprkos tome što su i dalje nastavili potjeru za njim, Dembele je s 20 metara pokraj trojice čuvara s lijeve strane desnicom pogodio bliže, desne rašlje nemoćnog Tomasa Vaclika.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ ČUDESNI DEMBELEOV GOL.

Drugi gol također je lijep, ali još važniji od prvog. U četvrtoj, posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Barcelona je očajnički pokušavala zabiti gol za produžetke. To joj je uspjelo zahvaljujući majstorskim potezima njenog dvojca.

Antoine Griezmann je na lijevoj strani primio loptu, desnicom prodao lažnjak i poslao u prazno oba čuvara te ljevicom centrirao perfektno, na trepavicu Piquea. On na petercu lijepo, trzajem glavom, pogađa Vaclikovu malu mrežu za 2:0.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ ČUDESNI PIQUEOV LIJEPI SPASONOSNI GOL.

Barca nije ovim golom samo poništila veliki zaostatak iz prve utakmice, nego i stekla nenadoknadivu psihološku prednost. I to dvije minute nakon brojčane. U drugoj minuti nadoknade naime isključen je Sevillin veznjak Fernando. Osim toga, Sevilla je u 73. minuti propustila najveću priliku za dotući Barcelonu. Tada je penal Lucasa Ocamposa sjajno obranio Marc Andre Ter-Stegen.

Konačno, gol za konačnih 3:0 i finale Kupa kralja zabija Braithwaite, također atraktivno. Jordi Alba je s lijeve strane poslao odličan ubačaj, a Braithwaite se na petercu lijepo bacio te u padu glavom pogodio zahvaljujući i smušenosti Sevillinog vratara.