ATP Sankt Peterburg: Ćorić preokretom u polufinale

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u polufinale ATP turnira u Sankt Peterburgu nakon što je svladao Norvežanina Caspera Ruuda (ATP-60) s 3:6, 7:5, 6:3 nakon dva sata i tri minute igre.

U prvom setu bilo je gotovo nemoguće doći do prilike za break, pružila se samo jedna šansa u četvrtom gemu i nju je iskoristio 20-godišnji norveški tenisač.

Ćorić je u drugom setu ipak pronašao način kako da zaprijeti kada je Ruud na servisu, imao je po jednu break loptu u drugom i četvrtom gemu, ali ih nije realizirao. To ga je stajalo gubitka servisa u petome gemu, ali odmah ga je vratio. U osmom gemu propustio je iskoristiti još jednu priliku za break, a kad propustite toliko šansi to vam se obično osveti. No, Ćorić je ostao koncentriran, kod vodstva 6:5 pružila se nova prilika, a ovaj puta nije ju propustio. Uspio je realizirati set-loptu na protivnikov servis i meč je ušao u odlučujući, treći set.

Obojica igrača su u odlučujućem setu bili sigurni na svom servisu, no u šestom gemu Ćorić je načeo Ruuda i uspio je doći do breaka i vodstva 5:2, a potom je rutinski zaključio meč u svoju korist.

Ćorić će u polufinalu igrati protiv Portugalca Joaoa Souse, koji je bio bolji od Kazahstanca Mihaila Kukuškina sa 7:6 (8), 6:2./H/HMS/