LIGA PRVAKA

Atalantin trener uveo legendu u 56. i zamijenio je u 86. minuti: “Prestani kmečati!”

Gian Piero Gasperini, trener Atalante, poludio je na prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, koju je na svom terenu izgubio 0:1 od Reala.

Prvo zato što je već od 17. minute neopravdano ostao s igračem manje nakon što mu je prestrogo isključen veznjak Remo Freuler, a onda i zato što ga je Real pobijedio golom koji je zabio samo četiri minute prije kraja, piše Index.hr.

Neposredno prije primanja gola Gasperini je momčad pokušao učvrstiti tako što je zamijenio Josipa Iličića. U tome ne bi bilo ništa čudno da legenda kluba nije u igru ušla s klupe samo pola sata ranije, u 56. minuti.

Naravno, Iličić je bio ogorčen što ga trener ovako tretira, ali talijanski novinari pišu da mu je Gasperini, dok je nevoljko izlazio s terena, odbrusio: “Prestani kmečati i umjesto toga radi nešto”, aludirajući na to da se tijekom pola sata protiv Reala vukao po terenu.

Iličić je simbol Atalante (135 nastupa, 54 gola i 35 asistencija) i igrač koji je prošle godine golovima donio klubu najveći uspjeh u povijesti, četvrtfinale Lige prvaka.

Nakon toga je zbog koronavirusa, koji je katastrofalno pogodio Bergamo, pao u depresiju i nije igrao. Vratio se ove sezone u kojoj je pet golova postigao, a sedam namjestio. Međutim, u najvažnijoj utakmici sezone je osramoćen. /HMS/