ZANIMLJIVO U BUNDESLIGI

Asistencija Brekala i hat-trick norveške senzacije Erlinga Haalanda na debiju

Nakon zimske pauze natjecanje u Bundesligi nastavljeno je susretima 18. kola, a hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je asistent za jedini pogodak Wolfsburga, koji je izgubio od Koelna sa 1-3.

Pobjedu Koelnu donijeli su dvostruki strijelac Jhon Córdoba (22, 45+2) i Jonas Hector (62), a Brekalo je u 66. minuti povukao polukontru i odlično je uposlio Renata Steffena, koji je pogodio za konačnih 1-3. Jedanaest minuta kasnije hrvatski nogometaš izašao je iz igre.

Borussia Dortmund je u gostima kod Augsburga u 55. minuti gubila sa 1-3, a onda je u igru ušao 19-godišnji norveški napadač Erling Haaland, koji se u jesenskom dijelu sezone u dresu Salzburga iskazao golgeterskim sposobnostima. Njegov debi u Bundesligi bio je isto tako uspješan, upisao je hat-trick i donio pobjedu Borussiji Dortmund, koja je slavila sa 5-3. Haaland je bio strijelac u 59., 70. i 79. minuti, a preostala dva pogotka postigli su Julian Brandt (49) i Jadon Sancho (61). Hrvatski stoper Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Augsburg.

Hoffenheim je kod kuće izgubio od Eintrachta iz Frankfurta sa 1-2, a hrvatski napadač Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za domaćine, te se je dva puta našao u gol-šansi. U 57. minuti njegov pokušaj glavom otišao je iznad gola, a u 60. je pucao lijevom nogom, ali vratar Eintrachta bio je na mjestu.

Dan ranije nogometaši Schalkea su na svom stadionu pobijedili drugoplasiranu Borussiju Moenchengladbach s 2-0.

Večeras vodeći Leipzig dočekuje Union Berlin, a u nedjelju se sastaju Hertha – Bayern, te Paderborn – Bayer Leverkusen.