ABA2 LIGA Sloboda nakon produžetaka svladala Šiorki

U susretu 6. kola ABA 2 lige košarkaši OKK Slobode pobijedili su večeras u dvorani Mejdan ekipu Širokog nakon produžetka rezultatom 88:86.

Tuzlaci su do druge pobjede u prvenstvu došli zahvaljujući odličnoj igri i rezultatskom preokretu u posljednjoj četvrtini te u produžetku.

Gosti su vodili od početka susreta, ali ne više od sedam poena. Na kraju treće dionice imali su najveće vodstvo (60:68), ostvareno trojkom Batinića u posljednim trenucima tog dijela susreta.

Prednost je Široki imao sve do 34. minute kada je Janjić, nakon serije domaćih od 11-0, pogodio i preokrenuo rezultat na 69:68. Potom je Gregg povećao na 71:69, da bi u 38. minuti vodstvo OKK Slobode iznosilo najvećih 78:73.

No, da je Široki ekipa koja se ne predaje, pokazali su u sljedeće dvije minute kada su izjednačili na 79:79, a potom su imali loptu za pobjedu. Međutim, Batinić sedam sekundi prije kraja nije pogodio. Nije ni Čerkezović koji je slabo šutirao u posljednjoj sekundi susreta, pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta više koncentracije i snage imali su igrači domaćee momčadi koji su na kraju zasluženo došli do dva nova boda.

U ekipi OKK Slobode najefikasniji su bili Janjić sa 23, Gegić koji je ubacio 15, te Čampara sa 12 poena.

U momčadi Širokog Batinić je postigao 26, a Kraljević 24 poen.