Ministar obrane Bosne i Herecegovine Zukan Helez potpisao je, uime Ministarstva obrane BiH, Tehnički aranžman i Anex projekta za moderniziranje skladišta ‘Rabić’ u Derventi, uz donaciju MO Savezne Republike Njemačke, vrijednosti tri milijuna eura.
Potpisivanju je prisustvovao i zamjenik ministra obrane BiH za politiku i planove Slaven Galić. Rezidenti predstavnik Razvojnog programa Ujedinjenih naroda (UNDP) u BiH Renaud Meyer, u okviru kojeg se provodi Projekt sigurnog i standardiziranog skladištenja naoružanja (WASSP), potpisao je akt o financijskom transferu tog novca sa SR Njemačkom.
Helez je zahvalio predstavnicima Ministarstva obrane SR Njemačke za kontinuiranu pomoć u financiranju projekata kojima se diže stupanj sigurnosti skladištenja sredstava, ali i uvjeti smještaja pripadnika OS BiH. Također je pohvalio i UNDP za angažman i učinkovitu realizaciju projekata.
– Od svih zemalja Europske Unije, SR Njemačka prednjači u programima pomoći kojima se jačaju obrambeni kapaciteti BiH, a Oružane snage BiH usvajaju standarde NATO saveza. Njemačka prepoznaje tko politički opstruira procese napretka u BiH, ali kontinuirano pomaže moderniziranje naših objekata u oba entiteta, rekao je Helez.
Njemački pukovnik Abendroth je potvrdio da kontinuitet dalje pomoći SR Njemačke podizanju uvjeta života i rada u objektima OS BiH u svim krajevima BiH neće izostati, unatoč nekih političkih izazova. Uime UNDP-a rezidenti predstavnik Mayer je nagasio da je partnerstvo SR Njemačke, MO BiH i UNDP-a primjer kako se na najbolji način mogu realizirati takvi projekti strane pomoći.
– Radovi na skladištu ‘Rabić’ u Derventi izvodit će se po modelu Projekta WASSP, na lokaciji OS BiH u Visokom. U okviru prve faze planirano je rušenje neuvjetnih objekata, izgradnja i saniranje skladišnih kapaciteta, izgradnja objekata za smještaj naoružanja i materijalno-tehničkih sredstava te izgradnja benzinske crpke i prateće infrastrukture, sukladno suvremenim sigurnosnim i logističkim standardima – priopćio je Ured za odnose s javnošću MO BiH./HMS/















Jedan odgovor
Mislis na Vijsku Republike Srbske!!