Foto: Anne-Marie Sorvin-Imagn Images / REUTERS

Kolumbijska legenda najavila utakmicu s Hrvatskom

Ofenzivni nogometaš James Rodriguez, koji će u noći s četvrtka na petak predvoditi Kolumbiju protiv Hrvatske u prijateljskoj utakmici, poručio je kako je njegova momčad došla u američki Orlando po pobjedu.

– Idemo po sve, napisao je 34-godišnji kapetan na Instagramu gdje je objavio fotografije s treninga kolumbijske reprezentacije.

James je za Kolumbiju odigrao 122 utakmice i zabio 31 gol, ali je pauzirao posljednja tri mjeseca nakon što je napustio meksički kub Leon.

U svom novom klubu Minnesoti United skupio je tek 39 minuta u dvije odigrane utakmice američke MLS lige. Bio je zamjena u oba susreta u kojima je imao mogućnost igrati pod vodstvom novozelandskog trenera Camerona Knowlesa.

Ipak, “desetka” obično pravi razliku kada je na terenu pa je i dalje važan igrač Kolumbije, koja se plasirala na Svjetsko prvenstvo kao treća u južnoameričkim kvalifikacijama, iza Argentine i Ekvadora.

Nakon utakmice u nedjelju, u kojoj je odigrao 13 minuta u remiju 0-0 Minnesote i Seattle Soundersa, James je otputovao u Orlando i pridružio se pripremama nacionalne reprezentacije.

Unatoč tome što nije imao igrao u klubu, izbornik Néstor Lorenzo pokazao je miran stav glede situacije s njime. Argentinac je istaknuo da je u dobrom fizičkom stanju.

– James se osjeća dobro fizički, igrao je malo, ali je puno trenirao. Tako da ćemo ga gledati ovih dana, istaknuo je Lorenzo.

Reprezentacija Kolumbije igrat će protiv Hrvatske u petak u 00.30 sati po hrvatskom vremenu u Orlandu dok će u ponedjeljak odmjeriti snage s Francuskom.

Hrvatska i Kolumbija nisu nikada igrale međusobno.

Hrvatski kapetan Luka Modrić od 2014. do 2017. bio je Jamesov suigrač u Real Madridu./HMS/

Preporučeno:

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje