Foto: X

VIDEO Dodik: Rješenje su tri entiteta, Čović: Zagovaramo mir i stabilnost

U Banjaluci su se sastali izaslanstava SNSD-a i HDZ-a BiH. 

HDZ zagovara mir i stabilnost u BiH. To smo komunicirali i na današnjem sastanku. Naši prioriteti su i europski put i ravnopravnost, rekao je predsjednik HDZ BiH Dragan Čović.

– Primarno žalimo što nije usvojen proračun pa ćemo morati sjesti i dogovarati se. Važno je i pokrenuti proceduru Fiskalnog vijeća. Opredijeljeni smo za dogovor. Јasno smo iskazali i partnerstvo koje ćemo slijediti do narednih izbora – rekao je Čović.

Nastojimo u Parlamentarnoj skupštini BiH da se dogovaramo i da ne politiziramo stvari, naveo je Čović.

– Uvjeren sam da ćemo napraviti snažan iskorak na ove teme o kojima smo razgovarali – istaknuo je Čović.

Nakon sastanka održana je konferencija za novinare.

Sastanak je održan u zgradi Glavnog odbora SNSD-a u Banja Luci, javlja RTRS.

SNSD odbija bilo kakve prigovore da je kočničar na europskom putu BiH, rekao je predsjednik ove stranke Milorad Dodik, na konferenciji za novinare u Banja Luci.

Rekao je kako je izaslanstvo SNSD-a danas imalo sastanak s HDZ-om BiH te dodao da su potvrdili dobru suradnju.

– Imamo potpunu odgovornost za funkcioniranje ustavnog poretka BiH. Trudimo se da funkcioniraju institucije BiH u skladu s Ustavom – jasan je Dodik.

Istaknuo je kako će biti pogubno ako do kraja godine na razini BiH ne bude usvojen proračun.

– Ako ga ne usvojimo to će biti specifična situacija. Razgovarali smo i o suradnji dvije stranke na razini Republike Srpske, koja je dobra i bit će nastavljena. U predstojećem razdoblju dolazi vrijeme da se mijenja Izborni zakon. Mi to podržavamo već više od desetljeća i mi smo spremni da u tom dijelu promjena sudjelujemo. Sve što je uradio Christian Schmidt treba biti poništeno – naveo je Dodik.

Istaknuo je kako treba omogućiti ravnopravnost Hrvata u FBiH.

– Vjerujemo da je budućnost BiH u tri entiteta, da FBiH podijeli na dva entiteta. Bošnjaci su nesposobni da naprave bilo kakvu državu, ni unitarnu, niti bilo kakvu – rekao je Dodik./HMS/

Preporučeno:

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje