Hrvatski Medijski Servis

Zrinjski protiv Maribora u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka

Prvak Bosne i Hercegovine, mostarski Zrinjski, u drugom kolu kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka igrat će protiv slovenskog Maribora.

Ovo će biti drugi put da se ove dvije ekipe susreću u kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka. U sezoni 2014./2015., Zrinjski je igrao protiv Maribora i ispao s ukupnih 0:2.

Prije žrijeba, objavljene su grupe potencijalnih protivnika, a Zrinjski je mogao izvući ekipe Celtica, Legije, Malmöea, Rosenborga i FH Hafnarfjördura, te Maribora. Podsjetimo, Zrinjski je prošle sezone također igrao u drugom kolu kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka, gdje su u dvomeču ispali od poljske Legie.

Prvi susret igra se 11. ili 12. srpnja, a uzvrat je na programu sedam dana kasnije.

Što se tiče klubova iz regije, Rijeka može biti itekako zadovoljna ždrijebom jer će igrati protiv pobjednika iz susreta prvaka Walesa, The New Saintsa i prvaka Giblartara, Europa FC.

Zanimljivo će biti i u susretu predstavnika Srbije i Crne Gore gdje se sastaju Partizan i Budućnost.

1. pretkolo (27./28. lipnja i 4./5. srpnja):

Vikingur (Farski Otoci) – Trepča ’89 (Kosovo)
Hibernians (Malta) – FCI Tallinn (Estonija)
Alashkert (Armenija) – FC Santa Coloma (Andora)
The New Saints (Wales) – Europa FC (Gibraltar)
Linfield (Sjeverna Irska) – La Fiorita (San Marino)

2. pretkolo (11./12. srpnja i 18./19. srpnja):

APOEL (Cipar) – Dudelange (Luksemburg)
Žalgiris (Litva) – Ludogorec (Bugarska)
Qarabag (Azerbajdžan) – Samtredia (Gruzija)
Partizan (Srbija) – Budućnost (Crna Gora)
Hibernians / FCI Tallinn – Red Bull Salzburg (Austrija)
Sheriff (Moldavija) – Kukesi (Albanija)
Astana (Kazahstan) – Spartaks Jurmala (Latvija)
BATE Borisov (Bjelorusija) – Alashkert / FC Santa Coloma
Žilina (Slovačka) – Kopenhagen (Danska)
Hapoel Beer Sheva (Izrael) – Honved (Mađarska)
RIJEKA – The New Saints / Europa FC

Malmo (Švedska) – Vardar (Makedonija)
ZRINJSKI (BiH) – Maribor (Slovenija)
Dundalk (Irska) – Rosenborg (Norveška)
Hafnarfjordur (Island) – Vikingur / Trepča ’89
Linfield / La Fiorita – Celtic (Škotska)
Mariehamn (Finska) – Legia (Varšava)

/HMS/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.

Komentirajte