Željezničar golom Lendrića odnio sva tri boda iz Krupe

Nogometaši Željezničara svladali su u gostima u okviru 19. kola Premijer lige BiH ekipu Krupe s minimalnih 1:0.

Odmah na startu meča Plavi su imali veliku šansu kada je Stevanović promašio prazan gol nakon ubačaja Zakarića.

U nastavku prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja tako da se na odmor otišlo bez golova.

Krupa se početkom drugog poluvremena oslobodila pritiska, ali je Željo u 64. minuti došao do vodstva.

Lendrić se najbolje snašao nakon ubačaja sa lijeve strane i pogodio za slavlje više od 300 navijača koji su doputovali iz Sarajeva.

U 73. minuti Kjosevski se malo zaigrao što je moglo koštati goste gola, a dvije minute kasnije Zeba je iz slobodnjaka pogodio prečku, piše Klix.ba.

Željezničar se nakon ove pobjede probio na treće mjesto Premijer lige BiH sa četiri boda manje od lidera Zrinjskog, dok je Krupa ostala na petoj poziciji./HMS/