WTA ZAVRŠNICA Pliškova bolja od braniteljice naslova, Svitolina krenula pobjedom nad Kvitovom

Čehinja Karolina Pliškova u dva je seta sa 6-2, 6-4 svladala Dankinju Caroline Wozniacki u dvoboju 1. kola Bijele skupine na WTA Finalu, završnom turniru osam najboljih svjetskih tenisačica, koji je u nedjelju započeo u Singapuru.

Bio je to njihov deseti međusobni dvoboj u kojem je 26-godišnja Čehinja stigla do četvrte pobjede. I prethodni meč su Wozniacki i Pliškova odigrale u Singapuru, u polufinalu prošlogodišnjeg WTA Finala, a tada je slavila Dankinja te dan poslije po prvi put u karijeri i osvojila vrijedan trofej.

Razliku između pobjednice i poražene napravile su iskorištene prilike za ‘break’. Obje su ih tenisačice imale po 10, no Wozniacki je ostala bez ‘breaka’, dok je Pliškova dvaput slomila servis suparnice u prvom te jednom u drugom setu.

Šesta tenisačica svijeta, Ukrajinka Jelina Svitolina, svladala je Čehinju Petru Kvitovu sa 6-3, 6-3 u prvom dvoboju na ovogodišnjem završnom turniru, WTA Finalu u Singapuru.

Ukrajinka je ovom pobjedom prekinula niz od sedam uzastopnih poraza od 28-godišnje ljevoruke Čehinje, koju je prethodno uspjela pobijediti samo u njihovom prvom dvoboju odigranom još 2014. u Cincinnatiju.

Za Svitolinu je ovo drugo sudjelovanje na WTA Finalu i njezina druga pobjeda. Prošle je godine kao debitantica u Singapuru svladala Simonu Halep, ali su je porazi od Caroline Wozniacki i Caroline Garcije ostavili bez polufinala.

U ponedjeljak su na rasporedu dvoboji 1. kola u Crvenoj skupini, a sastaju se Japanka Naomi Osaka i Amerikanka Sloane Stephens te Njemica Angelique Kerber i Nizozemka Kiki Bertens. Prvi meč započinje u 13.30 sati po srednjoeuropskom vremenu. /Hina/HMS/