Wagner porazio Želju na Pecari

Fantastični Wagner srušio je na Pecari niz Željezničara dug 42 utakmice bez poraza u Kupu BiH i doveo Široki Brijeg pred vrata plasmanu u četvrtzavršnicu ovog natjecanja.

Široki je, iako u „šarenom“ sastavu, i u prvom poluvremenu bio bolja momčad od blijedog Željezničara, no nije bilo realizatora koji bi brojna ubacivanja i povratne lopte s bokova proslijedio u mrežu iza leđa Kjosevskog. Musa je tako morao posegnuti za starim majstorom koji je u nastavku još jednom pokazao koliko je nogomet jednostavna igra, a postizanje golova rutiniran posao za istinske znalce.

Prvo je u 79. minuti na ubačaj Plazonića s desnog boka udarcem glavom s druge vratnice naciljao suprotni kut gola Željezničara za vodstvo od 1:0, a onda deset minuta kasnije, nakon što je ispremiješao obranu gostiju, „zakucao“ loptu pod gredu za 2:0 i veliko slavlje „Plavo-bijelih“.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja 1.200. Sudac: Pajić.
STRIJELCI: 1-0 Wagner (79), 2-0 Wagner (89).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Barišić, Pehar (69. Kožulj), Ivanković, Zakarić, Ćorluka (78. Karačić), Buhač (46. Wagner), Brekalo, Laštro, Plazonić, Ljubić. Trener: Musa.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Kvesić, Kosorić, Bučan (73. Baša), Bajić, Turković (82. Nuspahić), Stanić, Varea (63. Hadžiahmetović), Bogdanović, Tomić, Hasanović. Trener: Adžem.
REZULTATI PRVIH UTAKMICA OSMINE ZAVRŠNICE KUPA BiH: Široki Brijeg – Željezničar 2:0, Rudar Prijedor – Borac 0:1, Metalleghe Jajce – Mladost Velika Obarska 0:0, Mladost Doboj Kakanj – Zvijezda 0:1, Olimpic – Čelik 4:0, Velež – Vitez 2:0, Sarajevo – Travnik 3:0, Sloga -Zrinjski 2:3.