VIDEO/ TURSKA I BiH BEZ POGODAKA U PRIJATELJSKOM SUSRETU: Prosinečki i 7. uzastopni meč bez poraza

Prijateljska utakmica između Turske i Bosne i Hercegovine odigrana je na stadionu Rize Šehir u Rizeu, Turska.

Reprezentacija BiH ovaj meč počela je u sastavu: Šehić, Todorović, Nastić, Vranješ, Zukanović, Cimirot, Pjanić, Zakarić, Višća, Krunić, Džeko.

Iako nije bilo golova, prvo poluvrijeme je proteklo u otvorenoj igri s nekoliko prilika na obje strane.

Od prve minute utakmice opasniji bili su nogometaši BiH, koji su imali prilike preko Višće, Zakarića i Cimirota, ali bez uspješne realizacije.

Turska je također propustila nekoliko dobrih prilika, posebno u drugom dijelu poluvremena te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu obje reprezentacije pokazale su dosta slabiju igru.

Na prvu pravu priliku čekalo se do 70. minute kada je Turska imala stopostotnu šansa preko Tosuna! Međutim, turski napadač ne uspijeva postići gol iako je izašao sam pred Begovića. Šutirao je neprecizno.

U drugom poluvremenu, bh. reprezentativci mnogo su se mučili sa prijenosom lopte na polovinu Turske.

U 85. minuti opet velika prilika za Tursku! Efektan pokušaj imao je Tosun sa 6-7 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Na kraju, meč je završen bez golova, tako da je izbornik Prosinečki i 7. put uzastopno završio utakmicu bez poraza.