U posljednjem subotnjem dvoboju u Premiershipu Stoke City zaustavio je Manchester United i remizirao 2:2 čime je Mourinhova momčad prvi put ove sezone ostala bez pobjede.

Manchester United ušao je u ovaj susret kao jedina stopostotna momčad u dosadašnjem dijelu sezone, no kao i uvijek, gostovanje kod Stokea pokazalo se kao vrlo neugodno, piše Sportnet. Prije više od četiri godine United je posljednji put slavio u prvenstvu na ovom stadionu golovima Carricka i Van Persieja.

Ovaj put morao se zadovoljiti remijem 2:2 u otvorenom dvoboju u kojem je mogao slaviti, ali završnica nije bila najbolja.

Sve do 43. minute mreže su mirovale, a onda su postignuta dva pogotka u samo minuti razmaka. Stoke je stigao do vodstva pogotkom Erica Maxima Choupo-Motinga nakon kontranapada koji nije uspio prekinuti Bailly i Kamerunac je imao lagan posao nakon dodavanja Dioufa.

Odmah u sljedećem napadu United se vraća. Mhitarjan je ubacio za Pogbu koji puca prema vratima, lopta usput lagano dira Rashforda i ulazi u mrežu.

Nakon ovakvog završetka prvog dijela, očekivao se nastavak u istom ritmu u drugom poluvremenu. Manchester United je i nastavio te je u 57. minuti došao do preokreta. Brzi napad Manchestera okončao je Romelu Lukaku čiji je prvi pokušaj Butland obranio, no lopta se vratila Belgijcu, a on dvaput ne promašuje.

Samo pet minuta trajalo je vodstvo gostiju. Prvo je De Gea sjajno obranio pokušaj Jesea, ali nakon kornera Choupo-Moting ponovno zabija i ovaj put poravnava na 2:2.

Do kraja susreta United je bio bliže pogotku, pokušavali su u dobrim situacijama Lukaku i Jones, no rezultat je ostao isti.