U zadnjem susretu 34. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Rijeke pobijedili Slaven Belupo s 2:0 i dva kola prije kraja imaju pet bodova više od Dinama.

Rijeka je uspjela doći do pobjede u za njih tradicionalno neugodnoj Koprivnici, u kojoj do ove utakmice nisu slavili tri godine. Riječani su sada u prilici u sljedećem kolu osigurati prvi naslov u povijesti pobjedom nad Cibalijom na svojoj Rujevici.

U 14. minuti Rijeka je povela nakon ubačaja Zute. Nakon što je Vešović kratko dodirnuo loptu ona je došla do Franka Andrijaševića koji volejom s pet metara zakucava loptu u mrežu. U 43. minuti Marko Vešović je nakon pogreške obrane domaćina povećao na 2:0, a iako mu je vratar Slavena obranio udarac lopta je ipak nekako prešla gol-liniju.

Slaven Belupo je pokušao zaustaviti Rijeku dubokom obranom i kontrama, ali Rijeka je rano pokvarila plan Željka Kopića. Do kraja je Rijeka suvereno kontrolirala utakmicu; Slaven je pokušao napasti u drugom poluvremenu, ali nije bilo većih opasnosti po gol Prskala.

Pred 3000 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Mlakar iz Zagreba. Rijeka sada ima 85 bodova, pet više od Dinama koji je ranije pobijedio Istru.