Hrvatski Medijski Servis

Trostruki uzastopni prvak Europe impresivno je krenuo u obranu naslova Lige prvaka, a prvi suparnik bila je Roma koja je prošle sezone iznenađujuće izbacila Barcelonu. Madriđani su krenuli furiozno i dominirali cijelim poluvremenom te na samome kraju prvoga dijela pogotkom Isca poveli protiv Džeke i društva. U drugome poluvremenu Bale je povisio na 2:0 nakon majstorske Modrićeve asistencije, a konačnih 3:0 postavlja Mariano Diaz fantastičnim pogotkom u sučevoj nadoknadi.

Aktualni trostruki europski prvak Real Madrid pobjedom je krenuo u obranu naslova u Ligi prvaka. U susretu 1. kola G skupine ‘Kraljevski klub’ je u Madridu pobijedio Romu 3-0 u susretu u kojem je Luka Modrić upisao asistenciju i stoti nastup u Uefinim klupskim natjecanjima, prenosi Hina.

Za kapetana hrvatske vrste bio je to 71. nastup u Ligi prvaka, a još 29 je upisao u ostalim europskim natjecanjima.

Real je od prve minute dominirao i nizao prilike, no Roma se odlično držala sve do 44. minute kada je Isco zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Roma je u drugom dijelu zaigrala otvorenije što je Real iskoristio postigavši u 58. minuti i drugi gol nakon brze kontre. Modrić je fantastično proigrao Garetha Balea koji je sjajno pucao iskosa i zabio za 2-0.

Točku na i stavio je Mariano Diaz sjajnim golom u sudačkoj nadoknadi za uvjerljivu pobjedu europskog prvaka. Modrić je na terenu proveo 85 minuta kada je uz ovacije Bernabeua zamijenjen. Ante Ćorić nije niti doputovao u Madrid zbog problema sa žuljevima./HMS/