U ruskom nogometnom prvenstvu odigrano je 8. kolo, a sjajnu formu još je jednom potvrdio hrvatski veznjak Nikola Vlašić.

As Evertona na posudbi u CSKA-u sjajno se snašao u novom klubu. Nakon upisanog gola i asistencije Viktoriji Plzen u Ligi prvaka prije 4 dana spasio je svoju momčad u domaćem okršaju protiv Spartaka, piše Hina.

Gosti su poveli golom Feranda u 30. minuti, a Vlašić je u 63. zabio za 1:1 na asistenciju Nababkina. Bio je to konačan rezultat susreta, a Vlašiću je to bio drugi prvenstveni gol sezone i drugi u dva kola. Prethodno je zabio Ufi u 7. kolu.

U drugom nedjeljnom susretu Zenit je pobijedio Lokomotiv 5-3. Zenit je poveo golom Olega Šatova u 13. minuti, no četiri minute kasnije izjednačio je Dmitri Barinov i do kraja poluvremena više nije bilo golova. Domaćin je praktički prelomio utakmicu u prvih 20 minuta nastavka postigavši tri gola, a strijelci su bili Aleksander Ertohin (48), Artjem Dzjuba (57) i ponovo Šatov (64).

Gosti su u 74. minuti smanjili golom Alekseja Mirančuka, a tračak nade Lokomotivu je donio Fjodor Smolov postigavši u 85. minuti gola za 3-4. Ipak, Sebastain Driussi je u 89. minuti razriješio sve dvojbe postigavši pogodak za pobjedu 5-3. Lokomotiv je 82. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dmitri Tarasov koji je ušao u igru četiri minute ranije umjesto bivšeg hrvatskog reprezentativca Vedrana Ćorluke.

Na ljestvici vodi sa 22 boda, Rostov i Spartak imaju po 15 bodova, a Krasnodar i CSKA po 13 bodova./HMS/