VIDEO / NBA: Sixersi lakoćom do visoke pobjede protiv Memphisa uz odličan nastup Šarića

Dario Šarić i noćas je bio jedan od najboljih pojedinaca u redovima Philadelphije koja je visoko slavila protiv Memphisa. Do pobjede je došao i Ante Žižić s Cavsima dok je Bojan Bogdanović s Indianom upisao poraz, piše Sportnet.

Philadelphia se prošetala do četvrte uzastopne pobjede, na svom parketu lakoćom je svladala Memphis Grizzlies sa 119:105. Sixersi su na vrijeme riješili pitanje pobjednika, stvorili su visoku razliku već u prve tri četvrtine te vodili i s plus 35 u drugom dijelu da bi u posljednjoj četvrtini mogli odmarati startere i igrati s igračima s klupe.

Među onima koji su dobili “produženi odmor” je i Dario Šarić. Nije bilo potrebe za dodatnim trošenjem, odradio je 23 minute i to vrlo dobro te bio među najboljim pojedincima kod domaćina. Ubacio je 15 poena uz šut 2/3 za dva, 3/6 za tri, 2/3 s linije slobodnih bacanja, a tome je dodao tri skoka, dvije asistencije, blokadu i osvojenu loptu.

Treća četvrtina potpuno je prelomila dvoboj, tu su Sixersi ubacili 41 poen, šutirali za tricu 6/10 i pobjegli na preko 30 poena prednosti. “Imali smo otvorene šuteve i to koristili”, rekao je nakon dvoboja Joel Embiid.

Uz Šarića po 15 poena dodali su i Robert Covington i JJ Redick. Kod Memphisa Wayne Selden ubacio je 18 poena, a Deyonta Davis 16 poena uz 11 skokova.

Cleveland Cavaliersi stigli su do važne pobjede protiv Toronto Raptorsa, vodeće momčadi Istočne konferencije. Cavsi imaju treći omjer na Istoku, Raptorsi su najbolji, no u ovom susretu Cleveland je nošen na krilima LeBrona Jamesa upisao pobjedu 132:129.

Na poluvremenu su Raptorsi imali čak 15 poena prednosti, ubacili su 79 poena, ali u nastavku susreta Cleveland je podignuo igru, posebno u obrani i napravio preokret. Četiri sekunde prije kraja susreta James je ubacio samo jedno slobodno bacanja, Raptorsi su dobili posljednju priliku za poravnanje, ali DeMar DeRozan, koji je bio upitan za nastup, promašio je tricu sa zvukom sirene.

“Cavsi su i dalje jedna od najboljih momčadi konferencije i bez obzira na sve promjene, ne smijete ih preskočiti u svim ozbiljnim kombinacijama”, istaknuo je nakon susreta DeRozan.

Cleveland je uz od ranije odsutne u ovom susretu bio i bez Kylea Korvera koji je napustio momčad zbog smrti mlađeg brata. James je samostalno vukao sve konce i susret je završio s 35 poena, 17 asistencija i sedam skokova, Kevin Love upisao je 23 poena i 12 skokova, a George Hill 22 poena. Ante Žižić na parketu je bio 16 minuta te je upisao šest poena (2/3 za dva, 2/2 slobodna).

Kod Raptorsa Kyle Lowry ubacio je 24 poena uz sedam asistencija i tricu 6/9 dok je DeRozan dodao 21 poen i pet asistencija.

Indiana Pacersi nisu uspjeli u gostima doći do pobjede protiv New Orleans Pelicansa. Domaćin je odradio dobru utakmicu, spustio Pacerse ispod 40 posto šuta iz igre i na kraju je slavio s 96:92.

Minutu i pol prije kraja susreta momčadi su bile poravnate na 87:87, a nakon toga Pelicansi rade ključnu seriju 6:0 predvođeni Anthonyjem Davisom i E’Twaunom Mooreom te odlučuju dvoboj.

“Nismo igrali dobro, bili smo prebrzopleti i svi su prebrzo uzimali šuteve. Nisam prepoznao momčadsku igru večeras, obično igramo dobru i kolektivnu košarku, ovaj put to nije bio slučaj”, istaknuo je Nate McMillan nakon susreta.

Davis je bio prvo ime susreta s 28 poena, 13 skokova i pet blokada, a Moore ga je pratio s 23 poena. Kod poraženih Victor Oladipo ubacio je 21 poen uz osam skokova, Myles Turner 13 poena uz deset skokova, a Bojan Bogdanović za 34 minute devet poena (3/7 za dva, 1/3 za tri) uz tri skoka.

San Antonio Spursi podigli su formu u pravo vrijeme te igraju sve bolje. Upisali su petu uzastopnu pobjedu, ovaj put protiv Washington Wizardsa koji su svladani s 98:90. Naravno, ponovno je prvo ime bio LaMarcus Aldridge s 27 poena i devet skokova dok je Kyle Anderson dodao 16 poena. Kod poraženih po 21 poen ubacili su Bradley Beal i Kelly Oubre(šest skokova).

Briljantnu večer imao je Dwight Howard koji je pomogao Hornetsima u pobjedim protiv Brooklyn Netsa 111:105. Howard je upisao 32 poena i čak 30 skokova te je prvi igrač nakon Kevina Lovea iz 2010. godine kojem je to uspjelo i tek osmi u povijesti.

Milwaukee Bucksi poraženi su od Los Angeles Clippersa 127:120, ali veći problem od samog poraza predstavlja im ozljeda Giannisa Antetokounmpa koji je još u prvom poluvremenu napustio parket zbog ozljede nožnog zgloba. Ulogu prvog strijelca do kraja je preuzeo Khris Middleton s 23 poena, ali na drugoj strani sjajan je bio DeAndre Jordan s 25 poena i 22 skoka.