IZ MINUTE U MINUTU

Nogometaši Barcelone uz dosta su problema svladali neugodni Athletic Bilbao i plasirali se u četvrtfinale Kupa kralja. Barcelona je slavila s 3:1 i tako anulirala prednost Bilbaa od 2:1 iz prvog susreta…

Da trener Athletic Bilbaa Valverde nije odlučio od samog početka čuvati rezultat iz prvog susreta na Camp Nouu pitanje je bi li Barcelona uspjela doći do punog plijena, jer kad ih je vodstvo Barcelone primoralo da se otvore parirali su domaćinima. No, nije lako ganjati rezultat protiv Barcelone u gostima, Barca je u konačnici slavila 3:1 i zasluženo se plasirala u četvrtfinale Kupa kralja. Ivan Rakitić bio je na klupi dobar dio susreta, dobio je priliku tek u posljednjih deset minuta.

Athletic se čitavo prvo poluvrijeme fokusirao na čuvanje 2:1 iz prvog ogleda, samo je Barcelona igrala i bilo je pitanje vremena kada će gostujuća obrana kapitulirati. To se dogodilo u 26. minuti, Messi je gurnuo loptu u prostor za Neymara, Brazilac u sredini pronalazi Luisa Suareza koji lagano matira Iraizoza. No, pogodak nije priznat, linijski sudac podigao je zastavicu i signalizirao zaleđe Neymara prilikom dodavanja Messija, no zaleđa nije bilo, situacija je bila čista i Barcelona je oštećena za regularan pogodak.

Pogrešna sudačka odluka nije poljuljala domaće igrače, već su deset minuta kasnije došli do zasluženog vodstva. Messi je lijepo proigrao Neymara, ovaj šalje visoku loptu na Suareza, Urugvajac iz voleja zabija za 1:0 Barcelone, svoj stoti gol u dresu Barcelone. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor. Bilo je to prvi put ove sezone da Bilbao nije uputio niti jedan udarac na gol protivnika, u svim natjecanjima.

U drugi dio Valverde je ušao s promjenom, Sabina je zamijenio Aduriz. Puno je bolje izgledala igra gostiju, otvorili su se u potrazi za golom izjednačenja, ali takvom su igrom ostavljali dosta prostora Barceloninim ofenzivcima.

Nakon samo dvije minute u nastavku Barcelona je dobila jedanaesterac. Neymar je kao brzi vlak prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, Boveda se poskliznuo i u padu srušio Brazilca, jedanaesterac Neymar pretvara u 2:0 Barcelone.

Vrlo brzo u život se vraćaju gosti, tri minute nakon Neymarovog pogotka Saborit glavom zabija na ubačaj Elustonda. U tim je trenucima Bilbao djelovao kao ravnopravan protivnik, no Messijev pogodak iz 78. minute riješio je pitanje pobjednika. Ponovno je Argentinac zabio iz slobodnog udarca, iako je u prva dva večerašnja pokušaja bio neprecizan. Treći je put nadmudrio Iraizoza, vratar gostiju zaključio je da će Messi ponovno prebacivati živi zid, krenuo je u krivu stranu Iraizoz, Messi pogađa njegov kut i od vratnice zabija za konačnih 3:1, piše Sportnet.