VIDEO Marko Rog oduševio navijače majstorskom asistencijom, Napoliju prolaz u četvrtfinale Kupa

Marko Rog dobio je priliku zaigrati od prve minute u dresu Napolija u osmini finala talijanskog Kupa, priliku je iskoristio na najbolji mogući način, lijepo je asistirao u pobjedi protiv drugoligaša Spezije…

Marko Rog po prvi je put od prve minute dobio priliku zaigrati za Napoli, na domaćem travnjaku u osmini finala Kupa protiv drugoligaša Spezije. Hrvatski je veznjak priliku iskoristio na najbolji mogući način, odigrao je odličnu utakmicu, a okrunio ju je sjajnom minijaturom i asistencijom za gol, piše Sportnet.

Uz Roga je i Ivan Strinić dobio prigodu od prve minute, vrlo je dobro odrađivao svoje zadatke, ali zabrinjava činjenica da je u 78. minuti morao napustiti igru zbog očitih bolova u zadnjoj loži. Nekoliko minuta ranije hrvatski se reprezentativac uhvatio za zadnju ložu i signalizirao klupi da je vrijeme za promjenu, nadajmo se da nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi već mjeri predostrožnosti.

Spezia je poprilično namučila Napoli koji je unatoč određenim promjenama zaigrao u prilično jakom sastavu. Na ruku im je išao i rani pogodak, na 30-ak metara od gola Spezije dobio je loptu Zielinski, prošao trojicu gostujućih igrača i lijepo matirao vratara Chichizolu.

Mogao je Napoli nakon 20-ak minuta igre do povećanja vodstva, prvo je Gabbiadini zatresao vratnicu, a nakon Strinićevog ubačaja iz kornera Zielinskijev odličan pokušaj glavom brani gostujući vratar. U 35. minuti uslijedio je šok za domaće navijače. Nakon ubačaja s lijeve strane Rafael boksa loptu na rub šesnaesterca, lopta dolazi do Piccola koji poprilično traljavo isprve puca, međutim na putu do gola loptu dira domaći branič Albiol, mijenja joj smjer i vara Rafaela, Spezia na poluvrijeme odlazi s 1:1.

Nakon deset minuta u drugom dijelu Napoli ponovno dolazi do vodstva. Dugo je trajao napad Napolija, u konačnici Insigne šalje loptu na lijevu stranu do Giaccherinija koji prekrasno iz voleja zabija za 2:1 domaćina.

Tri minute kasnije Napoli rješava susret, većinu posla obavio je Rog, uz desnu aut-liniju prebacio je Ceccaronija, zatim se sjurio u šesnaesterac gostiju, tamo prevario i Terzija, prebacio vratara Chichizolu i u sredini pronašao Gabbiadinija koji prsima s par metara lagano posprema loptu u mrežu za konačnih 3:1. Imao je Rog priliku u 67. minuti upisati se u u strijelce, ali pucao je s ruba kaznenog prostora malo preko gola. U svakom slučaju odigrao je sjajnu utakmicu, treneru Sarriju sigurno će biti drago što može računati i na Hrvata u važnijim utakmicama./HMS/