VIDEO Kovačev Bayern do šeste ligaške pobjede u nizu preko Kramarićevog Hoffenheima

Bayern je pobjedom 3:1 kod Hoffenheima došao do šeste uzastopne ligaške pobjede i približio se Borussiji Dortmund na tri boda zaostatka.

Momčad Nike Kovača povela je golom veznjaka Leona Goretzke u 34. minuti nakon što se njegov udarac sretno odbio od protivničkog braniča u mrežu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iz izvrsne kontre Bayern golom istog igrača udvostručuje prednost.

Bio je to munjevit kontranapad preko Davida Alabe koji je lijepo asistirao njemačkom reprezentativcu koji je u klizećem položaju bio precizan.

Ipak, Hoffenheim se vratio u utakmicu u 59. minuti i to poslije nove sjajne kontre na utakmici. Povukao je Bittencourt loptu, izbacio u šansu za udarac Schulza koji s 18 metara lijepo pogađa u mrežu Neuera.

Domaćin je počeo pritiskati i nekoliko puta je Bayern bio u opasnosti, međutim u posljednji bi se tren uvijek netko pojavio pa sve očistio.

U 87. minuti Lewandowski lagano poentira nakon ubačaja Mullera s desne strane u akciji koju je začeo James.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta bez konkretnog učinka. Bila je to njegova utakmica za zaborav.

Bayern je i statistički bio bolji takmac – imao je 21 udarac prema Baumannu, devet u okvir. Hoffenheim je 12 puta pucao prema Neueru, a pet je išlo u okvir gola, dok je posjed bio u korist Bayerna 57 posto, piše Index.

Kovačeva momčad stavila je tako pod pritisak lidera iz Dortmunda koji sutra gostuje kod nezgodnog RB Leipziga od 18:30. U slučaju njegovog poraza, Bayern ostaje na samo tri boda zaostatka.