VIDEO Široki Brijeg upisao sigurnu pobjedu protiv Ordabasyja, Krstanović dvostruki strijelac

Široki Brijeg je u 1. pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu večeras na Pecari ugostio kazahstanski Ordabasy te je upisao zasluženu pobjedu rezultatom 2:0.

Trener Širokobriježana Goran Sablić je odlučio da od prve minute zaigraju Bilobrk, Barišić, D. Ćorić, Čabraja, Menalo, J. Ćorić, Lončar, Begonja, Bralić, Krstanović i Marković, dok su za Ordabasy odlukom trenera Alekseja Petrušina nastupili Bekbajev, Nuserbajev, Smakov, Kovalčuk, Nurgalijev, Fontanello, Tolebek, Tungišbajev, Diakhate, Jerlanov, Simčević.

Nakon početnog ispitivanja snaga, zaprijetila je ekipa Širokog Brijega, točnije, Bralić je šutirao u 10. minuti, a gosti su imali sreće jer je nogometaš tima s Pecare pogodio stativu.

Deset minuta kasnije se u dobroj šansi našao i Čabraja, no, ni on nije pogodio, pa promjene rezultata nije bilo.

Ipak, bolja igra Širokobriježana se isplatila u 37. minuti kada je iz penala precizan bio Krstanović za vodstvo bh. predstavnika u Europskoj ligi.

Isti je igrač u 45. minuti susreta povisio na 2:0 pogodivši glavom nakon centaršuta Čabraje i greške gostujućeg golmana, pa je Široki na poluvremenu imao značajnu i zasluženu prednost nad Ordabasyjem, piše Klix.ba.

Široki je u drugom dijelu susreta nastavio s dobrom igrom, znatno boljom u odnosu na protivnika. Prilike su imali Marković i Čabraja, koji ipak nisu uspjeli svladati gostujućeg golmana.

Više sreće nije imao ni Ćorić, čiji je udarac iz 71. minute završio pored gola. Napadi Širokobriježana su se nizali iako su domaći imali solidnu prednost. Ipak, rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, ostalo je 2:0 za tim s Pecare, koji s prednošću 2:0 ide na ozvrat u Kazahstan.

Ukoliko prođe u 2. pretkolo, Široki Brijeg će igrati protiv škotskog Aberdeena./HMS/