Velika pobjeda De Minaura protiv Raonića, Dolgopolov nepogrešiv protiv Zeballosa

U osmini finala ATP turnira u australskom Brisbaneu, ispali su četvrti nositelj Raonić i osmi nositelj Zverev. Bolji od njih bili su mladi tenisači, De Minaur i Mmoh…

Veliko iznenađenje priredio je mladi Australac De Minaur u osmini finala turnira u Brisbaneu, javlja Sportnet. Već u trećem gemu oduzeo je servis favoriziranom Raoniću. Pokušao se Kanađanin vratiti, imao kasnije i tri break prilike ali 18-godišnji domaći tenisač odnosi prvi set sa 6:4.

U drugom setu, De Minaur je bio još uvjerljivi, dva je puta oduzeo servis protivniku i vodio 5:2. Uspio je Raonić vratiti servis u osmom gemu, ali to nije bilo dovoljno za išta više te je Australac drugi set osvojio rezultatom 6:4.

Današnji dan ostat će u sjećanju mladim tenisačima jer je i 19-godišnji Amerikanac Mmoh svladao iskusnijeg Zvereva s 2:1 u setovima. U prvom setu fantastično je igrao Mmoh i osvojio ga sa 6:2. U drugom setu iskustvo Zvereva došlo je na naplatu u 11. gemu kada je oduzeo set mladom tenisaču i osvojio ga sa 7:5.

Treći set donio je brojna uzbuđenja. Gotovo da nije bilo gema u kojem nije bilo break prilike a servisi su se oduzimali čak tri puta. Vodio je Zverev 3:1 ali vraća se Mmoh i vodi sa 5:4. Slično kao što mu je Nijemac napravio u drugom setu, u trećem je Amerikanac odigrao odlično zadnji gem i osvojio set i meč.

Dolgopolov je rutinski odradio posao protiv Zeballosa. Za nešto više od sat vremena dopustio je svega tri gema Argentincu i slavio sa 6:1 6:2. Kyrgios se malo duže mučio s Ebdenom. Prvi set dobio je Ebden sa 7:6. U drugom setu Kyrgios je bio puno kvalitetniji, no tek u tie-breaku uspijeva slomiti sunarodnjaka.

Konačno, u trećem setu potpuno je slomio Ebdena i slavio sa 6:2. U četvrtfinalu, Kyrgios će igrati protiv Dolgopolova, dok će se međusobno susresti Mmoh i De Minaur.

ATP Brisbane (M), osmina finala: Zeballos – Dolgopolov 1:6 2:6 Kyrgios – Ebden (3)6:7 7:6(5) 6:2 Zverev – Mmoh 2:6 7:5 4:6

De Minaur – Raonić 6:4 6:4