US Open: Anderson eliminirao Querreyja, u polufinalu će igrati protiv Carrena-Buste

Južnoafrički tenisač Kevin Anderson (32. ATP) plasirao se u polufinale US Opena nakon što je pobijedio Amerikanca Sama Querreya (21. ATP) 3:1 u setovima. bila je 7:6/7-5/, 6:7/9-11/, 6:3, 7:6/9-7/, prenosi Klix.ba.

U prvom setu su oba tenisača čvrsto držala svoj servis, pa se igrao tie-break u kojem je uspješniji bio Anderson za vodstvo u ovom meču.

Tijekom drugog seta su Anderson i Querrey napravili po break, pa se ponovo igrao tie-break. Nakon velike borbe je Querrey iskoristio osmu set loptu za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Anderson je treći set riješio u svoju korist rezultatom 6:3 zahvaljujući breaku u šestom gemu.

Baš kao što je to bio slučaj u prvom, teniseri su čuvali servis i u četvrtom setu. Igrali su treći tie-break u ovom meču, Anderson je propustio meč loptu, a onda i Querrey set loptu, međutim, drugu priliku je Južnoafrikanac iskoristio te pobijedio svog protivnika.