TREBAO BI BITI LAGAN POSAO: S Bahreinom Hrvatska dosad igrala samo jednom

Hrvatska rukometna reprezentacija u srijedu igra dvoboj 4. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Munchenu protiv Bahreina, reprezentacije s kojom su “Kauboji” u povijesti odigrali smo jedan dvoboj.

Hrvatska i Bahrein igrali su kvalifikacijski turnir za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Janeiru 9. travnja u Danskoj, a Hrvatska je slavila s 33-22. No, unatoč uvjerljivoj pobjedi, Bahrein je u prvom poluvremenu vodio s tri razlike, a poluvrijeme je završilo 14-14. Najbolji pojedinac kod nas bio je vratar Ivan Pešić, koji se razbranio u drugom dijelu i upisao 18 obrana. Taj dvoboj se igrao u Herningu, mjestu u kojem će se 27. siječnja igrati finale SP-a.

Izbornik Lino Červar najavio je da će protiv azijske momčadi odmarati svoje najbolje igrače, s obzirom da utakmica i nije rezultatski važna. Bahrein je u Munchenu dosad upisao tri poraza, od Makedonije s pet razlike, od Španjolske deset, a protiv Islanda su izgubili s čak 18 golova razike.

Do prošle godine izbornik Bahreina je bio Islanđanin Gudmundur Gudmondsson, sadašnji izbornikom Islanda i čovjek koji je s Danskom osvojio olimpijsko zlato, a nakon njega je klupu Bahreina preuzeo njegov sunarodnjak Aron Kristjanson. /Hina/HMS/