Tottenham iskoristio igrača više i odnio sva tri boda kod Newcastlea

U posljednjem kolu sezone 2015./16. kada je Newcastle bio već relegiran u Championship, na domaćem terenu su izabranici Rafe Beniteza ‘uništili’ Tottenham 5:1, ali danas je priča bila skroz drugačija na St. James’ Parku.

Bio je čvrst Newcastle u obrani, dobro se držao, ali ipak su izgubili 2:0 od momčadi iz sjevernog Londona. Nije vatreno bilo u prvom dijelu kao u gotovo svim jučerašnjim susretima, ali onda se situacija zakuhala u drugom i najviše je Spurse pobjedi gurnuo kapetan svraka, Shelvey, piše Goal.

U 48. minuti je ušao u okršaj s Allijem i kada se učinilo da se igra može normalno nastaviti jer je samo sviran prekršaj za goste, engleski veznjak je neobjašnjivo stao na nogu veznjaka Tottenhama. Sudac Marriner je bio koji metar udaljen od incidenta i s pravom mu je pokazao crveni karton.

Jonjo Shelvey Newcastle Tottenham

Bio je to pravi udarac za Beniteza jer je već u prvom poluvremenu morao napraviti dvije zamjene zbog ozljede. Prvo je teren napustio već u 8. minuti branič Dummett, a u 35. minuti je također zbog ozljede izišao još jedan igrač iz zadnje linije Newcastlea – Lejeune.

I od tog ključnog trenutka u 48. minuti je Tottenham u potpunosti počeo dominirati i samo je bilo pitanje vremena prije nego što postignu gol, a to se dogodilo već 13 minuta kasnije. Kralj asistencija, Eriksen, je s desne strane odlično pronašao Allija koji je pet metara udaljen od vratiju svraka pospremio loptu mrežu.

eriksen tottenham premier league 13082017

Devet minuta kasnije pobjednik je konačno odlučen i gosti su poveli 2:0. Pokušao je u protivničkom kaznenom prostoru kontrolirati loptu Eriksen, u čemu začudo nije uspio, ali je naišao idealno Ben Davies i zabio drugi gol za Spurse te postavio konačan rezultat. /HMS/