Široki poslao Velež na dno ljestvice

Široki Brijeg je ostvario minimalnu pobjedu (1:0) nad Veležom u šestom kolu Premijer lige BiH. Veležova kriza se nastavlja porazom Rođenih i na Pecari.

U nezgodnom trenutku im je došlo gostovanje kod Širokog, ali predvođeni bivšim igračem Adisom Obadom, koji je preuzeo prvu ekipu, uspjeli su da pruže dobar otpor favoriziranom domaćinu.

Moglo je sve biti drugačije da je na otvaranju utakmice Ćemalović pospremio loptu u mrežu Solda u situaciji jedan na jedan, kada ga je Maletić proigrao, prenosi Sportsport.ba.

Široki je kasnije imao loptu u svom posjedu, kontrolirao je utakmicu, a u prvom dijelu prijetio je preko Kožulja, Menala i Karačića. Napadi Širokog nastavljeni su i u drugih 45 minuta.

U 53. minuti Brekalo je tukao preko gola, Kožul u 57. puca preko gola zatim je Wagner u 68. glavom šutirao, a Bobić fantastično odbranio. Bobić je izbacio loptu u korner, nakon kojeg mladi Bralić postiže pogodak za trijumf domaćina. Široki se vraća na treće mjesto sa 11 bodova, Velež ostaje zakovan za dno sa svega tri boda iz šest kola.

Priliku za popravni igrači Veleža imati će nakon reprezentativne pauze kada će ugostiti Mladost, dok će Široki u Zenici gostovati Čeliku./HMS/