SERIA A: Slavlje Udinesea u Crotoneu

Nogometaši Udinesea slavili su na gostovanju kod Crotonea s uvjerljivih 3:0 (1:0) u utakmici 15. kola talijanskog prvenstva.

Dvostruki strijelac za pobjedničku momčad bio je 21-godišnji češki reprezentativac Jakub Jankto (40, 53), a pogodak za 3:0 postigao je Kevin Lasagna (66) iz akcije koju je započeo hrvatski napadač Stipe Perica.

Naš je igrač u 64. minuti zamijenio Maxija Lopeza, a samo dvije minute poslije sjajnim dodavanjem u priliku gurnuo Antonina Baraka. No, češki veznjak nije odlučio pucati, već je nesebično proslijedio loptu u sredinu prema Lasagni kojem nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu.

Drugi hrvatski nogometaš u momčadi Udinesea Andrija Balić ostao je na klupi za pričuve.

Udinese je petom ovosezonskom pobjedom došao do 15 bodova i nalazi se na 14. mjestu. Crotone je na 15. mjestu s tri boda manje. Vodeći Inter ima 39 bodova, jedan više od Napolija i dva više od Juventusa. U zoni ispadanja su SPAL sa 10 bodova, Verona sa devet i Benevento sa samo jednim bodom.